X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Fundusz autobusowy ma przywrócić zamknięte połączenia. Wnioski od sierpnia

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 14:50
Od początku sierpnia samorządy będą mogły składać do wojewodów wnioski do funduszu autobusowego powołanego ustawą, która wchodzi w życie 18 lipca - poinformował minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
Ustawa o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych ma pomóc w przywróceniu zredukowanych połączeń autobusowych - głównie w małych miastach i na wsiach.
Ustawa o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych ma pomóc w przywróceniu zredukowanych połączeń autobusowych - głównie w małych miastach i na wsiach.Foto: PAP/Przemysław Piątkowski

Szef resortu infrastruktury uczestniczył w Miechowie w Konwencie Przewodniczących Rad Powiatów Małopolski. Podczas spotkania minister zapowiedział, że od początku sierpnia samorządy będą mogły składać do wojewodów wnioski do funduszu autobusowego. Ustawa o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej wejdzie w życie 18 lipca. Jej celem jest przywrócenia zredukowanych połączeń autobusowych przede wszystkim w małych miastach i na wsiach.

Minister zwrócił się z prośbą do samorządów o współpracę i uczestnictwo w programie. - To od państwa bardzo dużo zależy czy te białe plamy na mapach wykluczenia komunikacyjnego zostaną zlikwidowane - mówił min. Adamczyk i zaznaczył, że samorządy mogą liczyć na pomoc rządu w przygotowaniu wniosków, analiz sytuacji, na pomoc w poszukiwaniu odpowiedzi na różne pytania związane z realizacją projektu likwidacji wykluczenia komunikacyjnego.

Przywrócić zlikwidowane połączenia

Na mocy ustawy, która wejdzie w życie 18 lipca, utworzony został państwowy fundusz celowy - o charakterze użyteczności publicznej. Przepisy o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych nie odnoszą się do przewozów realizowanych w ramach komunikacji miejskiej.

Roczny budżet funduszu ma wynosić co najmniej 800 mln zł - rządowa dopłata dla samorządów została ustalona na kwotę nie wyższą niż do 1 zł dla 1 wozokilometra przejechanego przez autobus. Oznacza to, że dzięki funduszowi rocznie zostanie wygenerowanych co najmniej 800 mln km więcej.

Fundusz ma przywrócić połączenia autobusowe, które zostały zlikwidowane z powodu deficytu - przychody z biletów były niższe niż koszty utrzymywania tych linii. - Rząd polski zdecydował, że państwo będzie brało na siebie obowiązek wyrównania tego deficytu - powiedział minister.

PAP, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Odcięci od świata

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 12:00
W latach 90. zaczęto metodycznie likwidować lokalne połączenia autobusowe. Dziś jest wiele małych miejscowości, do których nie dojeżdża żaden pojazd komunikacji publicznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ustawa o przywracaniu połączeń autobusowych z podpisem prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2019 11:00
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o przywracaniu połączeń autobusowych. Dzięki nowym rozwiązaniom mają być przywracane zlikwidowane połączenia w małych miejscowościach, co ma przeciwdziałać wykluczeniu komunikacyjnemu.
rozwiń zwiń