X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

PIP o pracy na czarno cudzoziemców w Polsce. Budowlanka na cenzurowanym

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 17:30
W co trzeciej firmie zatrudniającej cudzoziemców stwierdzono naruszenia przepisów - wynika z kontroli Państwowej Inspekcji Pracy w pierwszym półroczu tego roku.
Audio
  • Rzeczniczka PIP Danuta Rutkowska - o nielegalnym zatrudnianiu cudzoziemców w Polsce. (Cz.1/IAR)
  • Rzeczniczka PIP Danuta Rutkowska - o nielegalnym zatrudnianiu cudzoziemców w Polsce. (Cz.2/IAR)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

Chodziło przede wszystkim o nielegalne zatrudnianie cudzoziemców - powiedziała IAR rzeczniczka Inspekcji Danuta Rutkowska. Największą grupę nielegalnie zatrudnionych cudzoziemców stanowili obywatele Ukrainy a w dalszej kolejności Białorusi, Gruzji i Mołdawii.

Najwięcej nielegalnie zatrudnionych w mikroprzedsiębiorstwach

Inspektorzy pracy nałożyli w pierwszym półroczu 435 mandatów karnych na kwotę około 595 tysięcy złotych i skierowali do sądu 33 wnioski o ukaranie. W czasie kontroli udzielali też porad prawnych z zakresu prawa pracy i dotyczących legalności zatrudnienia. 

Najczęściej wykrywane nielegalne zatrudnianie dotyczy mikroprzedsiębiorstw zatrudniających do 9 osób, a w drugiej kolejności przedsiębiorstw zatrudniających od 9 do 49 osób - podkreśliła Danuta Rutkowska.

Grzywny do 30 tysięcy zł

Największą skalę naruszeń przepisów inspektorzy wykazali w budownictwie, usługach administrowania i działalności wspierającej, w tym w agencjach pracy tymczasowej, a także w handlu i naprawach. 

Podkreśliła, że firma, w której pracują nielegalnie zatrudnieni cudzoziemcy musi liczyć się z grzywną do 30 tysięcy złotych. Mandatem można ukarać także nielegalnie zatrudnionego pracownika.

IAR, akg

Zobacz więcej na temat: praca firma obcokrajowcy
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak