X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Przymrozki i susza podbiły ceny warzyw i owoców

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2019 09:10
Najnowsze dane GUS pokazują, że wzrost cen warzyw i owoców wyhamował, ale nadal niektóre produkty sa droższe niż rok temu. Na cenę plonów wpływaja m.in. anomalie pogodowe, w tym przymrozki i susza.
Audio
  • Witold Boguta, prezes Krajowego Związku Producentów Owoców i Warzyw - wyjaśniał w radiowej Jedynce, co wpłynęło na wzrost cen warzyw i owoców. (Tomasz Matusiak)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Jak mówił w radiowej Jedynce Witold Boguta, prezes Krajowego Związku Producentów Owoców i Warzyw - w przypadku owoców tych z drzew oraz jagodowych zbiory ograniczyły kwietniowe i majowe przymrozki. Jeśli chodzi o warzywa - dodał - na ich mniejsze plony wpłynęły występujące niedawno w Polsce wysokie temperatury.

Niższe plony oznaczają też wyższe ceny, ale jak powiedział ekspert na poziom cen na rynku krajowym ma wpływ także sytuacja produkcyjna w innych krajach europejskich. Jeśli tam zbiory będą udane, to ceny warzyw i owoców nie powinny znacznie wzrosnąć - ocenił gość radiowej Jedynki.

Tomasz Matusiak, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

UOKiK: znaczna część ceny końcowej warzyw i owoców trafia do pośredników

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2019 12:30
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawdził, ile na warzywach i owocach zarabiają producenci, pośrednicy i sieci handlowe. W skrajnych przypadkach rolnik za swój produkt dostawał tylko ok. 14 proc. końcowej ceny produktu - wskazał UOKiK.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ubiegłoroczne warzywa jeszcze drogie, ale młode szybko tanieją

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2019 11:20
Na rynku hurtowym młode krajowe warzywa tanieją z każdym dniem. W sprzedaży są już m.in. młode krajowe ziemniaki odmiany Irga.
rozwiń zwiń