X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Ochotnicze Straże Pożarne wymagają dofinansowania

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2019 07:20
Strażacy ochotnicy mają najbliżej do pożarów na terenach wiejskich, więc są nie do prześcignięcia w szybkim dotarciu do miejsc takich zdarzeń. 
Audio
  • O potrzebie dofinansowania Ochotniczych Straży Pożarnych - była mowa w radiowej Jedynce w audycji przygotowanej przez Dariusza Kwiatkowskiego.
Na wsi do pożarów najbliżej mają strażacy z OSP.
Na wsi do pożarów najbliżej mają strażacy z OSP. Foto: Pixabay

Niestety choć stan wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych stale się poprawi, to daleko mu jeszcze do ideału.

Dlatego tak cenne są inicjatywy zmierzające do poprawy sytuacji. Wychodzi z nimi między innym i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

- Tegoroczne dofinansowanie wynosi ponad 100 milionów złotych - poinformował w radiowej Jedynce Tomasz Surowiecki, starszy specjalista w departamencie adaptacji do zmiany klimatu w Funduszu.

O tym, że Ochotnicze Straże Pożarne wymagają doinwestowania świadczy zdarzenie z kwietnia tego roku. Nowy samochód ze specjalistycznym sprzętem otrzymali wtedy od ministra spraw wewnętrznych i administracji, między innymi druhowie z jednostki w Kierzkowie w Zachodniopomorskim. Zastąpił on busa przerobionego z karetki pogotowia, który służył w OSP od... 13 lat.

Dariusz Kwiatkowski, akg


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak