X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Konie huculskie dobrem narodowym? Jak wesprzeć ich hodowlę?

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2019 10:02
Polska posiada największą hodowlę koni huculskich w Europie i prowadzi księgę pochodzenia dla koni tej rasy. Są one hodowane w kilku krajowych stadninach.
Audio
  • W radiowej Jedynce Władysław Brejta - prezes Zakładu Doświadczalnego Instytutu Zootechniki - Państwowego Instytutu Badawczego w Odrzechowej, na Podkarpaciu - mówił o hodowli w Polsce koni huculskich. (Dariusz Kwiatkowski)
Rozwojowi hodowli koni huculskich na obszarach o trudnych warunkach gospodarowania mają sprzyjać dopłaty i programy wsparcia rolnictwa.
Rozwojowi hodowli koni huculskich na obszarach o trudnych warunkach gospodarowania mają sprzyjać dopłaty i programy wsparcia rolnictwa.Foto: Pixabay

- Kryzys ekonomiczny z roku 2007 wpłynął ujemnie na zainteresowanie końmi rasy huculskiej - mówił w radiowej Jedynce Władysław Brejta - prezes Zakładu Doświadczalnego Instytutu Zootechniki - Państwowego Instytutu Badawczego w Odrzechowej, na Podkarpaciu, gdzie hoduje się między innymi konie huculskie.

Rozwojowi hodowli na obszarach o trudnych warunkach gospodarowania mają sprzyjać dopłaty i programy wsparcia rolnictwa. Wymagają one jednak korekty. Wówczas mniej ziemi leżałoby odłogiem, a wyniki hodowli byłyby lepsze.

Zakład w Odrzechowej posiada nie tylko konie rasy huculskiej. Zajmuje się także hodowlą bydła ras: simentalskiej i hereford.

W ramach hodowli zachowawczej prowadzi hodowlę odtworzeniową zanikającej w Polsce kozy karpackiej.

Dariusz Kwiatkowski, ak, NRG

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak