X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Rzeczpospolita" Nowelizacja prawa budowlanego jeszcze w tej kadencji. Chodzi o samowole

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2019 09:35
Legalizowanie samowoli budowlanych ma być łatwiejsze. Wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń sugeruje w rozmowie z "Rzeczpospolitą", że nowelizacja przepisów w tej sprawie zostanie przyjęta jeszcze w tej kadencji.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Legalizacja samowoli to nie jednorazowa abolicja, tylko mechanizm. Nawet zbrodnie się przedawniają, a samowola budowlana - według obowiązujących przepisów - nigdy - powiedział Artur Soboń. 

Problemy z przebudową

Wiceminister zwracał uwagę, że czasem kwestia nawet niewielkiej samowoli blokuje obywatelom możliwość przebudowy domu.

- Wyszliśmy z zupełnie innej strony - nie od strony ładu przestrzennego, tylko od strony obywatela. Obywatel często nawet nie wie, że jego budynek w jakimś zakresie jest nielegalny. A gdy chce go rozbudować, przebudować, cokolwiek z nim zrobić, okazuję się, że nie może, bo jest tam jakiś element samowoli - mówił wiceminister. 

Stare samowole

Artur Soboń wyjaśniał, w jaki sposób mają być zmienione przepisy.

- Zastrzegamy w ustawie, że jeżeli w sprawie danego obiektu toczą się jakiekolwiek postępowania - jeśli nadzór budowlany, sąsiad, samorząd miały jakiekolwiek obiekcje - to nie obejmujemy go legalizacją w uproszczonej ścieżce dla 'starych samowoli'. (...) Przyjęliśmy, że jeśli budynek stoi 20 lat i nikomu to nie wadziło, to może podlegać uproszczonej procedurze legalizacji i być normalnie eksploatowany. Nawet zbrodnie się przedawniają, a samowola budowlana - według obecnych przepisów - nigdy - powiedział Artur Soboń.

Cała rozmowa - w "Rzeczpospolitej".

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Rzeczpospolita, PAP, md


Zobacz więcej na temat: budownictwo Rzeczpospolita
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rosną zasoby mieszkaniowe. 14,5 mln mieszkań i domów w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2019 10:40
W stosunku do 2010 r. łączna liczba mieszkań i domów w Polsce zwiększyła się o ok. 970 tys. W tym w miastach - o ponad 650 tys. (7,2 proc.), natomiast na terenach wiejskich - o blisko 320 tys. (również o 7,2 proc.) - poinformował resort przedsiębiorczości i technologii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowelizacja ustawy o KZN. Mieszkanie Plus ma przyspieszyć

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2019 16:51
Program Mieszkanie Plus powinien przyspieszyć dzieki ostatniej nowelizacji ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości. Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju wyjaśnia, że była ona konieczna, ponieważ w momencie tworzenia, czyli 3 lata temu, zupełnie inaczej wyglądał rynek nieruchomości, zwłaszcza rynek ziemi.
rozwiń zwiń