X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Menedżerowie motobranży w gorszych nastrojach

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2019 11:20
Wskaźnik nastrojów menedżerów firm motoryzacyjnych oceniających bieżącą sytuację sektora wynosi 70 pkt., co oznacza spadek o 13 punktów w porównaniu z poprzednią edycją badania - wynika z raportu KPMG i PZPM. Obawy producentów wynikają m.in. z niepewności co do koniunktury gospodarczej na rynkach zachodnich i z trudności w znalezieniu specjalistów.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Alexander Chaikin

- Przedstawiciele firm motoryzacyjnych obecnych na polskim rynku coraz gorzej oceniają sytuację panującą w branży. Wskaźnik nastrojów menedżerów oceniających bieżącą sytuację sektora wynosi 70/100, co oznacza spadek o 13 punktów w porównaniu z poprzednią edycją badania KPMG i PZPM. Nieco gorsze nastroje niż pół roku temu panują wśród menedżerów branży motoryzacyjnej odnośnie przyszłości sektora i przyszłej sytuacji gospodarczej - napisano w raporcie.

Niepewna przyszłość

Wynik powyżej 50 punktów oznacza przewagę nastrojów optymistycznych nad pesymistycznymi. W odniesieniu do przyszłego okresu przekroczenie 50 pkt. oznacza poprawę względem obecnej sytuacji.

Z badania wynika, że sytuacja w branży w ciągu najbliższego roku pozostanie bez zmian lub pogorszy się. 17 proc. przedstawicieli firm dystrybucyjnych i 18 proc. przedstawicieli przedsiębiorstw produkcyjnych uważa, że w ciągu roku sytuacja w branży ulegnie poprawie. 

Autorzy raportu podają, że przyszłość branży zdecydowanie gorzej oceniają przedstawiciele firm dystrybucyjnych, wśród których aż 60 proc. spodziewa się pogorszenia lub zdecydowanego pogorszenia sytuacji branży motoryzacyjnej w Polsce. W przypadku przedstawicieli przedsiębiorstw produkcyjnych takie zdanie wyraża 29 proc. respondentów.

- Pomimo obaw sygnalizowanych przez część menedżerów na temat nadchodzącej koniunktury, blisko 2 na 3 firmy dystrybucyjne przewidują zwiększenie poziomu sprzedaży w ciągu najbliższych 6 miesięcy, a połowa prognozuje zwiększenie przychodów. Bardziej zachowawcze nastroje panują wśród producentów motoryzacyjnych, wzrost sprzedaży w kolejnym półroczu przewiduje 31 proc. ankietowanych z tej grupy, a przychodów zaledwie 19 proc. - napisano.

Niepewność odnośnie koniunktury gospodarczej

Większość producentów i dystrybutorów spodziewa się utrzymania poziomu zatrudnienia na obecnym poziomie w ciągu najbliższych 6 miesięcy (odpowiednio 88 proc. i 56 proc.).

- Od wielu miesięcy obserwujemy stopniowe pogarszanie się nastrojów wśród przedstawicieli branży motoryzacyjnej w Polsce. Istotnym powodem do niepokoju jest prognozowane przez ponad połowę dystrybutorów i blisko 1 na 3 firmy produkcyjne pogorszenie sytuacji w branży. Obawy producentów mogą w znacznej mierze wynikać z niepewności co do koniunktury gospodarczej na rynkach zachodnich. Do takiego stanu rzeczy przyczyniają się również m.in. liczne zmiany przepisów prawno-podatkowych oraz trudności w znalezieniu odpowiednich specjalistów na rynku - czytamy w raporcie.

PAP, ak, NRG

Zobacz więcej na temat: motoryzacja samochody rynek
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Branża motoryzacyjna na niższym biegu

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 07:50
Choć po trzech kwartałach 2018 r. odnotowano najwyższe wartości dla produkcji sprzedanej i eksportu w historii przemysłu motoryzacyjnego w Polsce, to wyniki całoroczne będą niższe niż rok wcześniej - podał serwis rynku motoryzacyjnego AutomotiveSuppliers.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słabszy popyt na nowe samochody

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 16:03
W pierwszym kwartale tego roku zarejestrowano w Polsce ponad 50 tys. nowych osobówek, czyli o 3 proc. mniej niż w analogicznym okresie roku 2018 - podała firma doradcza Exact Systems. O 10 proc. spadła sprzedaż samochodów hybrydowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ruch w autosalonach nie słabnie

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 19:50
Od początku 2019 r. zarejestrowano w Polsce 233 279 samochodów osobowych, o 2,73 proc. więcej w stosunku do analogicznego okresu ub. roku - podał Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy coraz chętniej kupują nowe auta, choć przede wszystkim robią to firmy

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 12:45
Rynek samochodów rośnie. Od początku roku w Polsce zarejestrowano ponad 230 tysięcy osobówek. Wzrosty napędzają - jak zwykle - głównie firmy. Polacy tymczasem coraz chętniej przesiadają się do wypożyczanych na minuty samochodów co zdaniem eksportów nie tylko nie zepsuje rynku, ale jeszcze go rozkręci.
rozwiń zwiń