X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Polskie uzdrowiska i SPA przyciągają coraz więcej turystów z zagranicy

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 17:40
Turystyka uzdrowiskowa, SPA i Wellness rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie, szacunkowe wpływy z turystyki zdrowotnej wynoszą 205 mln dolarów - powiedział minister sportu i turystyki Witold Bańka, podczas uroczystości rozstrzygnięcia konkursy EDEN na "Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne".
W ubiegłym roku ok. 150 tys. zagranicznych turystów przyjechało do Polski podreperować swoje zdrowie - podaje Polska Organizacja Turystyczna.
W ubiegłym roku ok. 150 tys. zagranicznych turystów przyjechało do Polski podreperować swoje zdrowie - podaje Polska Organizacja Turystyczna.Foto: Pixabay

- Polska posiada bardzo bogatą ofertę w zakresie turystyki medycznej, uzdrowiskowej oraz SPA i Wellness, aż 45 polskich miejscowości lub ich części, posiada status uzdrowiska - powiedział minister.

- Szacujemy, że ok. 205 mln dol. to wpływy z turystyki zdrowotnej - dodał. 

Jak zaznaczył prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk, aby umacniać pozycję polskich podmiotów gospodarczych oferujących usługi w zakresie turystyki prozdrowotnej, potrzebna jest szeroka ich promocja.

- Nasz kraj ma w tym obszarze ogromny potencjał, dysponujemy bowiem dobrze wykształconym i doświadczonym personelem medycznym, nasze ośrodki są bardzo nowoczesne a ceny konkurencyjne - dodał. 

Andrzejczyk powiedział, że według szacunków POT "w ubiegłym roku ok. 150 tys. zagranicznych turystów przyjechało do Polski podreperować swoje zdrowie".

- Wiemy, że ten rynek będzie się rozwijał dynamicznie w następnych latach, bo od 2017 roku realizujemy w POT program "Go to brand" poświęcony turystyce medycznej, na realizację którego pozyskaliśmy 5 mln złotych ze środków unijnych - zaznaczył. 

EDEN, czyli European Destinations of Excellence (Modelowe Ośrodki Turystyczne Europy)to projektu zainaugurowany przez Komisję Europejską w 2006 roku. Polska przystąpiła do niego w roku 2009. Jego celem jest promujący zrównoważone modele rozwoju turystycznego w całej Unii Europejskiej. 

Zwycięzcą tegorocznego konkursu EDEN, w kategorii turystyka zdrowotna i wellness został Gołdap Mazurski Zdrój.

PAP, ak, NRG 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Podpowiadamy, jak najlepiej zaplanować wiosenny urlop

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2019 15:01
Wybierając się na urlop tydzień przed majowym weekendem, zapłacimy mniej za bilet lotniczy, a pracownicy, którzy już po Poniedziałku Wielkanocnym wezmą siedem dni urlopu, wrócą do pracy dopiero 6 maja - wynika z analizy wyszukiwarki Kayak.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyjazd do spa z dzieckim

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2019 21:00
Jak zorganizować fajny wyjazd do SPA z dzieckiem, na co zwracać uwagę, gdzie wyjechać i ile to kosztuje opowiada gość Polskiego Radia Dzieciom, Kasia Sołtyk.
rozwiń zwiń