X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Jak produkować żywność i dbać o środowisko? Poznaliśmy polskiego zwycięzcę na Rolnika Roku Regionu Morza Bałtyckiego

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2019 10:02
W tegorocznej edycji konkursu na Rolnika Roku Regionu Morza Bałtyckiego organizowanego przez WWF Polska I miejsce zajęli Marta i Tadeusz Żerańscy z województwa mazowieckiego, którzy prowadzą gospodarstwo w sposób przyjazny środowisku morskiemu.
Audio
  • W radiowej Jedynce Weronika Kosiń z WWF Polska - mówi o konkursie na Rolnika Regionu Morza Bałtyckiego, którego celem jest promowanie ekologicznego rolnictwa, które nie zanieczyszcza wód Bałtyku. (Elżbieta Szczerbak)
Działalność rolnicza jest głównym źródłem dopływu substancji biogennych do Bałtyku.
Działalność rolnicza jest głównym źródłem dopływu substancji biogennych do Bałtyku.Foto: pixabay

- Do tej pory już około 50 właścicieli gospodarstw znajdujących się w zlewisku Bałtyku zostało wyróżnionych za stosowanie w rolnictwie innowacyjnych praktyk, które sprzyjają środowisku morskiemu - poinformowała w radiowej Jedynce Weronika Kosiń z WWF Polska organizatora konkursu.

Szacuje się, że obecnie nawet 97 proc. Bałtyku jest dotknięte eutrofizacją, za którą często obwiniani są rolnicy, ponieważ m.in. ich działalność jest źródłem dopływu substancji biogennych.

- Odpowiednie gospodarowanie może zatrzymać zamieranie naszego morza - przekonywała Weronika Kosiń.

Zwycięzca I miejsca otrzymał nagrodę w wysokości 1000 euro i będzie reprezentować nasz kraj w edycji międzynarodowej konkursu, gdzie do zdobycia jest aż 10000 euro.

Elżbieta Szczerbak, ak, NRG
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak