X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Czy grubsze torby foliowe są bardziej eko od papierowych?

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 13:10
Zdaniem Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych - opłata od grubszych torebek foliowych zaszkodzi rodzimym firmom i środowisku. 
Audio
  • Robert Szyman - dyrektor generalny Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych - mówił w Polskim Radiu 24, dlaczego nie powinno się opodatkowywać grubszych toreb foliowych. (Sylwia Zadrożna)

Robert Szyman dyrektor generalny Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych argumentował w Polskim Radiu 24, że Komisja Europejska uznała grubsze torebki foliowe (powyżej 50 mikronów) za przyjazne dla środowiska. Rozmówca pytał - dlaczego resort środowiska próbuje opodatkować torby, które są uznane przez KE za torby wielorazowe?

Według rozmówcy - konsument powinien takie torby używać wielokrotnie. Problemu - dodał - wcale nie rozwiązują torebki bawełniane czy papierowe, które także są szkodliwe dla środowiska, a np. torby papierowe to de facto torby jednorazowe.

Jak dodał Robert Szyman - branża producentów toreb foliowych - to w Polsce, ale nie tylko, firmy rodzinne - małe, mikro i średnie, które swoją produkcję w dużej mierze kierują na eksport.

Sylwia Zadrożna, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ocean plastiku w oceanach. Unia mówi "stop", a wytwórcy plastikowych przedmiotów boją się plajty

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2019 13:01
Plastikowe śmieci są wszechobecne i bardzo trudno się rozkładają. Po morzach i oceanach dryfują całe wyspy plastikowych odpadów. Od 2021 roku plastikowe przedmioty jednorazowe, takie jak talerze, sztućce, słomki i patyczki higieniczne, które stanowią ponad 70 procent odpadów morskich, mają być w Unii Europejskiej zakazane.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Polacy masowo przestali używać foliowych torebek?

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 13:13
Wymiana pieców węglowych miała być finansowana z opłaty recyklingowej pobieranej od każdej torby foliowej o grubości od 15 do 50 mikrometrów.
rozwiń zwiń