X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Zespół wespół - kooperatywa sposobem na tanie budowanie

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 09:33
Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju konsultuje projektu dokumentu, który miałby ułatwić budowanie domów i mieszkań na własne potrzeby w formie wspólnej inwestycji. Chodzi o ustawę o kooperatywach mieszkaniowych.
Audio
  • W radiowej Jedynce Magdalena Ruszkowska-Cieślak szefowa Habitat for Humanity Poland - wyjaśniała na czy polegają kooperatywy w budownictwie mieszkaniowym. (Sylwia Zadrożna)
Kooperatywa może być sposobem na tańsze budowanie mieszkań i domów.
Kooperatywa może być sposobem na tańsze budowanie mieszkań i domów.Foto: pixabay

Jak wyjaśniała w radiowej Jedynce Magdalena Ruszkowska-Cieślak szefowa Habitat for Humanity Poland - kooperatywa to grupa osób fizycznych, "które postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce" i przystąpić do wspólnej inwestycji, której celem jest pozyskanie przestrzeni mieszkalnej dla swoich rodzin.

- Grupa taka poszukuje wspólnie finansowania oraz działki i "przykrawa tę inwestycję do własnych potrzeb i możliwości" - mówiła ekspertka.

Dodała, że takie kooperatywy powstały już i działają w Polsce, m.in. na Pomorzu, we Wrocławiu czy pod Warszawą, gdzie pobudowano pierwsze domy i mieszkania.

Budując dom, czy mieszkanie w taki właśnie sposób - można zaoszczędzić około 20-30 procent na całej inwestycji - bowiem odpada zysk dewelopera czy koszty marketingowy, a część pracy wykonują osoby działające w kooperatywie.

Sylwia Zadrożna, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak