X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Rządy Pieniądza": czy Polska gospodarka jest przygotowana na światowe spowolnienie?

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2019 12:30
Gośćmi audycji "Rządy Pieniądza" na antenie Polskiego Radia 24 byli Kazimierz Krupa z kancelarii Drawbridge oraz ekonomista Marek Zuber. Rozmawiano m.in. o finansach i stanie gospodarki Polski w kontekście przyjętego przez rząd projektu przyszłorocznego budżetu.
Audio
  • Na antenie Polskiego Radia 24 goście audycji "Rządy Pieniądza" Kazimierz Krupa z kancelarii Drawbridge oraz ekonomista Marek Zuber rozmawiali o najważniejszych sprawach z dziedziny ekonomii i finansów. Debatę prowadziła Anna Grabowska
Choć Stany Zjednoczone - największa gospodarka świata - notują bardzo dobre wyniki, to część analityków uważa, że ten wzrost nie ma twardych podstaw i szybko może wyhamować.
Choć Stany Zjednoczone - największa gospodarka świata - notują bardzo dobre wyniki, to część analityków uważa, że ten wzrost nie ma twardych podstaw i szybko może wyhamować.Foto: PAP/EPA.

Jak ocenił Marek Zuber - z danych za pierwszy kwartał dotyczących inwestycji wynika, że "wreszcie się one ruszyły". Komentując założenia do przyszłorocznego budżetu dodał, że jeśli chodzi o dane makro, a zwłaszcza PKB (ma wzrosnąć w przyszłym roku o 3,8 proc. - red.) to "są one sensowne".

Zauważył, że I kwartał 2019 r. okazał się lepszy niż przewidywała większość prognoz, co oznacza - dodał ekspert - że zjazd gospodarki "nie będzie taki mocny". Jako jedno z zagrożeń dla Polski wymienił hamowanie gospodarki Niemiec, mimo, że tamtejszy eksport nadal notuje dobre wyniki dzięki sprzedaży do Chin. Wpływ na sytuację w Polsce może mieć, zdaniem rozmówcy, także ewentualne wyhamowanie gospodarki Stanów Zjednoczonych oraz Chin.

Według Kazimierza Krupy - założenie, że Polska będzie w przyszłym roku rozwijała się na poziomie 3,8 proc. PKB jest "ostrożne i rozsądnie", w kontekście tego co może wydarzyć się w światowej gospodarce.

Uznał, że obecnie koniunktura na świecie "podtrzymywana jest w sposób sztuczny" i nie sposób przewidzieć, kiedy ta "kreacja" przestanie działać - bowiem, jak dodał obecny wzrost międzynarodowej gospodarki nie jest oparty na zdrowych podstawach. Wynika on - ocenił Krupa - z niskich stóp procentowych i dostępności kapitału na rynku finansowym.

Anna Grabowska, ak, NRG

Zobacz więcej na temat: Anna Grabowska budżet pkb

Czytaj także

Rządy Pieniądza: czy grozi nam spowolnienie gospodarcze?

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2019 08:10
W Rządach Pieniądza w Polskim Radiu 24, o aktualnych wydarzeniach gospodarczych dyskutowali: Piotr Arak, szef Polskiego Instytutu Ekonomicznego, Stanisław Kluza, były minister finansów oraz Kamil Maliszewski z mBanku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rządy Pieniądza: co dla gospodarki i konsumentów oznacza inflacja w ryzach i wysoki wzrost PKB?

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 16:00
Dlaczego wysoki wzrost gospodarczy przy utrzymującej się niskiej inflacji w Polsce jest najbardziej pożądanym stanem gospodarki, wyjaśniali goście audycji Rządy Pieniądza w Polskim Radiu 24: Rafał Sadoch z mBanku oraz radca prawny Paweł Pelc.
rozwiń zwiń