X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Przełamać bessę na GPW. Nadzieja w Pracowniczych Planach Kapitałowych

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 14:50
Jak zachęcić polskich i zagranicznych uczestników rynku kapitałowego do inwestowania na Giełdzie Papierów Wartościowych? Na ten temat dyskutowali w Sopocie uczestnicy Europejskiego Kongresu Finansowego.
Audio
  • W radiowej Jedynce ekonomista i wykładowca SGH Adam Czerniak mówił o tym - w jaki sposób ożywić finansowo GPW. (Sylwia Zadrożna)
GPW (30 08 2019)
GPW (30 08 2019)Foto: Mateusz Szymanski

Jak powiedział w radiowej Jedynce ekonomista i wykładowca SGH Adam Czerniak - od kilku lat na polskim rynku kapitałowym mamy bessę a kapitał z tego rynku odpływa. Powoduje to spadek wartości akcji i coraz mniej debiutów na GPW. 

Istnieje - dodał ekspert - szereg instrumentów, które powinny giełdzie pomóc. Są to przede wszystkim zachęty i zwolnienia podatkowe dla firm, które będą debiutować na GPW pierwszy raz.

Będzie można 120 proc. kosztów odliczyć od podatku, a zwolnienia dotyczyć będą inwestorów kupujących na długi termin, aby czerpać korzyści z dywidend i systematycznego wzrostu cen akcji. Tacy inwestorzy nie będą np. płacić tzw. podatku Belki, czyli podatków od dochodów kapitałowych.

Zdaniem eksperta - polskiej giełdzie powinno też pomóc wprowadzenie Pracowniczych Planów Kapitałowych, które mają pomóc pobudzić gospodarkę.

Dzięki temu programowi - ocenił Adam Czerniak - na giełdę może trafić rocznie około 8 mld złotych, pod warunkiem, że w programie weźmie udział mniej więcej 70 proc. uprawnionych.

Sylwia Zadrożna, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polskie firmy coraz mniej liczą na GPW? Szukają pieniędzy na innych parkietach

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2016 16:07
Polskie spółki szukają szczęścia na zagranicznych giełdach – pisze dzisiaj Parkiet.
rozwiń zwiń