X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Jak ograniczyć negatywny wpływ branży budowlanej na środowisko? Są nowatorskie pomysły

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 16:50
Sektor budowlany odpowiada za niemal 40 procent światowej emisji dwutlenku węgla do atmosfery i generuje co roku ponad 0,5 mld ton odpadów.
Audio
  • O rozwiązaniach służących ograniczeniu negatywnego wpływu branży budowlanej na środowisko naturalne była mowa w radiowej Jedynce w audycji Marcina Jagiełowicza.
Budownictwo to jeden z największych trucicieli środowiska odpowiadający za emisję 40 proc. gazów cieplarnianych.
Budownictwo to jeden z największych trucicieli środowiska odpowiadający za emisję 40 proc. gazów cieplarnianych. Foto: Pixabay (domena publiczna)

Jak powiedział w radiowej Jedynce Hubert Bukowski z fundacji Innovo - najbardziej szokujący jest brak świadomości na temat tego jak bardzo sektor budowlany zatruwa środowisko naturalne.

Dodał, że sektor ten odpowiada za 1/3 wszystkich odpadów i 40 procent wykorzystywanej energii.

Wyjściem z tej sytuacji jest ponowne wykorzystanie materiałów budowlanych, co utrudniają stosowane obecnie powszechnie technologie w budownictwie oraz materiały, takie jak żelbet.

Pomysł na promowanie ekologicznego budownictwa znaleźli Holendrzy. Tamtejsza firma Madaster, uruchomiła platformę pozwalającą właścicielowi budynku stworzyć jego "paszport", w którym jest zapisane z jakich materiałów został wzniesiony budynek.

Tamtejszy rząd ma podjąć w przyszłym roku decyzję czy tego rozwiązanie nie wprowadzić do prawa budowlanego.

Nad rozwiązania budownictwa w tzw. obiegu zamkniętym pozwalającym powtórnie wykorzystywać już raz użyte materiały budowlane pracuje również Komisja Europejska.

Marcin Jagiełowicz, ak, NRG 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak