X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Współpracę z CPK rozpoczyna Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2019 13:21
Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA) rozpoczyna współpracę z Centralnym Portem Komunikacyjnym - poinformowało Biuro Prasowe CPK. Powołany Komitet Konsultacyjny pomoże w zaplanowaniu nowego lotniska. Pierwsze spotkanie tego gremium odbędzie się 18 lipca w Warszawie.
Pasażer, którego lot został np. odwołany lub opóźniony, reklamację w pierwszej kolejności powinien złożyć do przewoźnika.
Pasażer, którego lot został np. odwołany lub opóźniony, reklamację w pierwszej kolejności powinien złożyć do przewoźnika.Foto: Pixabay

Do udziału w Komitecie IATA zaprosiła wszystkich przewoźników zainteresowanych korzystaniem z nowego portu: operujących dotychczas z Lotniska Chopina, tzw. tanie linie i cargo - również niezrzeszonych w tej organizacji. Zadaniem Komitetu jest uwzględnienie w planach budowy CPK potrzeb przewoźników, firm działających w porcie i świadczących dla niego usługi, a przede wszystkim pasażerów. Komitet przeprowadzi także wstępną analizę kosztów i korzyści.

Strategiczne rozmowy

Zadowolenie z - jak ujął - "bliskiej współpracy z CPK przy tym kluczowym projekcie dla transportu lotniczego w Europie" wyraził Rafael Schvartzman, wiceprezes IATA. Jak mówił, według prognoz europejski popyt na podróże wzrośnie do 2037 roku o około 50 procent, dlatego niezbędna jest budowa infrastruktury, która będzie w stanie na to zapotrzebowanie odpowiedzieć.

W kwietniu spółka rozpoczęła uzgodnienia strategiczne z 60 partnerami branżowymi. Wśród nich są m.in. LOT, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, Poczta Polska, Orlen, LOTOS, PERN, Polski Holding Hotelowy, FedEx, DHL, UPS i TNT Express. Do końca maja do CPK wpłynęło ponad 400 uwag i propozycji dotyczących infrastruktury planowanego lotniska w tym obsługi samolotów, pasażerskiej, bagażowej, cargo i zaplecza technicznego.

Inwestycja nabiera tempa

W tym roku spółka CPK planuje wskazać doradcę strategiczno-technicznego inwestycji. Będzie to międzynarodowy podmiot z doświadczeniem inwestycyjnym w zakresie projektowania, budowy i zarządzania portami przesiadkowymi. Spółka zleci też wykonanie planu generalnego Portu Lotniczego Solidarność. Plan będzie zawierał m.in. prognozy ruchu lotniczego, zwymiarowanie planowanej infrastruktury i wstępny plan jej ulokowania, etapowanie budowy oraz szczegółowy model biznesowy nowego portu lotniczego.

Według planów, CPK ma być otwarty w połowie 2027 roku.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, IAR, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Powstają plany budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2019 13:56
W Ministerstwie Infrastruktury powstaje wieloletni program dotyczący Centralnego Portu Komunikacyjnego. Znajdą się w nim między innymi terminy oraz koszty wszystkich inwestycji, czyli budowy portu, węzłów drogowych oraz kolejowych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mikołaj Wild: dzięki Centralnemu Portowi Komunikacyjnemu w 2023 roku pojedziemy polską koleją 250 km/h

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2019 14:53
- Po koniecznych usprawnieniach już od 2023 roku po Centralnej Magistrali Kolejowej pojedziemy 250 km na godzinę - mówił na antenie PolskiegoRadia 24 Mikołaj Wild, wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tak może wyglądać Centralny Port Komunikacyjny. Zobacz wizualizację

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 18:00
Premierową wizualizację dotyczącą tego, jak może wyglądać Centralny Port Komunikacyjny, przedstawiono podczas odbywającego się w Katowicach Europejskiego Kongresu Gospodarczego. - Dzięki temu wiemy już mniej więcej, jak CPK w 2027 roku będzie się prezentował. Mniej więcej, bo to wstępny szkic, który zapewne ulegnie w części pewnym zmianom - powiedział Polskiemu Radiu 24 Mikołaj Wild, wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. CPK.
rozwiń zwiń