X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Program Czyste powietrze do poprawki. Zmiany możliwe już jesienią

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 08:40
Bank Światowy wskazuje, że kanały dystrybucji programu Czyste powietrze powinny zostać poszerzone o samorządy i banki, zmian w tej kwestii można spodziewać się jesienią - poinformował pełnomocnik premiera ds. programu Piotr Woźny.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay

Piotr Woźny powiedział, że do końca czerwca Bank Światowy ma przygotować raport, w którym oceni pierwszy etap wdrażania programu antysmogowego Czyste powietrze. Przygotowanie dokumentu zleciła Komisja Europejska.

Zmiana "kanałów dystrybucji"

- Na pewno w tym raporcie, poza oceną jak ten program został przygotowany i wdrażany, pojawi się propozycja zmian kanałów dystrybucji, chodzi o rozszerzenie sieci dystrybucji - ocenił pełnomocnik.

Program Czyste powietrze wystartował 19 września 2018 roku. Mimo, że środki na jego realizację pochodzą z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, to operatorem programu jest 16 wojewódzkich funduszy ochrony środowiska. To do nich składa się wnioski o dofinansowanie termomodernizacji czy wymianę pieców na bardziej ekologiczne. Oprócz dotacji udzielane są również pożyczki.

Piotr Woźny poinformował, że w ramach programu złożono do tej pory blisko 52 tys. wniosków o dofinansowanie. Blisko 8 tys. umów zostało już podpisanych na kwotę niemal 140 mln zł. Rząd zamierza przeznaczyć na program 103 mld zł w ciągu 10 lat.

- W każdy tego typu program wpisana jest "krzywa uczenia się". Do tej pory nigdy Narodowy Fundusz we współpracy z 16 funduszami tak ambitnego programu nie wdrażał. To co zostało zrobione od 19 września ub.r. to bardzo dobry rozbieg. Od 1 stycznia mamy wprowadzoną termomodernizacyjną ulgę podatkową, która moim zdaniem będzie hitem tegorocznych rozliczeń podatkowych - ocenił.

Zmiany na jesieni?

Pełnomocnik zaznaczył, że Bank Światowy nie ma wielu uwag co do meritum programu Czyste powietrze.

- Pojawiają się pytania, czy powinniśmy finansować nowo budowane domy, czy finansować kotły węglowe. Ale co do merytoryki nie ma zbyt wielu uwag. Zastrzeżenia są do siatki dystrybucji i tempa realizacji tego programu - wyjaśnił.

Pytany, kiedy można się spodziewać aktualizacji programu, uwzględniającej rekomendacje Banku Światowego dotyczącego udziału gmin i banków wskazał, że jeżeli raport będzie gotowy do końca czerwca, to zmian w programie Czyste powietrze można spodziewać się jesienią.

PAP, ak, NRG

Zobacz więcej na temat: ekologia smog powietrze
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy program Czyste Powietrze oczyści w Polsce powietrze?

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2018 07:51
Prawdopodobnie we wrześniu rozpocznie się przyjmowania wniosków o dofinansowanie w ramach rządowego programu Czyste Powietrze. Przy zastępowaniu pieca - kopciucha, urządzeniem nowszej generacji, wsparcie może wynieść nawet 53 tysiące złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

103 mld złotych przez 12 lat na Czyste Powietrze

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2018 12:00
Jesteśmy gotowi do startu programu Czyste Powietrze, nabór ruszy w drugiej połowie września, to ustalony termin – poinformowała wiceprezes NFOŚiGW Anna Król. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Czyste powietrze". Nowe sposoby rozliczenia dotacji

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 12:05
Ponownie można składać wnioski w ramach programu "Czyste powietrze". Ubiegający sie o dofinansowanie będą mogli skorzystać z nowych form rozliczenia dotacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister środowiska liczy na przyśpieszenie programu "Czyste powietrze"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 13:40
Minister środowiska Henryk Kowalczyk ocenił podczas XXVI Forum Gospodarczego Welconomy Forum in Toruń, że w Polsce rośnie świadomość ekologiczna i zrozumienie wielu problemów związanych z zanieczyszczeniem środowiska. Wyraził nadzieję, że nastąpi kolejne przyspieszenie programu "Czyste powietrze".
rozwiń zwiń