X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Polski miks energetyczny, czyli węgiel i alternatywne źródła

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 07:50
Do tematu polskiego miksu energetycznego nawiązał premier Mateusz Morawiecki w czasie sobotniego spotkania z mieszkańcami Będzina. Jak mówił - rząd nie planuje szybkiego odejścia od węgla.
Audio
  • Jaka przyszłość czeka polską energetykę? Odpowiedzi na to pytanie szukał Marcin Jagiełowicz w audycji na antenie radiowej Jednyki.
Górnik, zdjęcie ilustracyjne
Górnik, zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/1968

Fundusz Modernizacyjny ma wspierać mniej zamożne kraje Unii Europejskiej w redukcji emisji dwutlenku węgla. Środki w Funduszu są powiązane z opłatami za uprawnienia do emisji CO2. Wciąż nie wiadomo ile z tej puli przypadnie Polsce.

- Na powolne wygaszanie węgla Warszawa być może dostanie akceptację Brukseli - komentuje Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny portalu BiznesAlert.

Według Mateusza Morawieckiego rozwój energetyki opartej na węglu równolegle z alternatywnymi źródłami nie stoi w sprzeczności z dbaniem o jakość powietrza.

W Będzinie przypominał m.in. o zainicjowanym przez rząd programie Czyste Powietrze.

Wśród pomysłów na polską energetykę jest też atom - o czym mówił kilka dni temu na antenie Polskiego Radia wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

Plany dotyczące energetyki jądrowej czy wiatraków na morzu i lądzie zostały zapisane w projekcie Polityki Energetycznej Polski na najbliższe 10 lat. Po konsultacjach w czasie których spłynęło ponad 1800 uwag, ponownie przedstawiono dokument w czasie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Dokument ma być impulsem rozwojowym dla spółek energetycznych - mówi Bartłomiej Sawicki z portalu BiznesAlert.

Obecnie najwięcej dwutlenku węgla wypuszczają do atmosfery Stany Zjednoczone, Chiny i Indie, które łącznie odpowiadają za 50 procent globalnej emisji. Polska odpowiada za około 0,9 procent globalnej emisji.

Marcin Jagiełowicz, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak