X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Zapora przeciw zatorom płatniczym. Jest projekt nowych przepisów

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 11:10
Krótsze terminy na spłatę faktury i mniej bankructw. To w skrócie projekt ustawy, którą wczoraj przyjął rząd. To jedno z najbardziej oczekiwanych przez biznes zmian w prawie - bowiem z zatorami płatniczymi zmaga się nawet 90 procent firm.
Audio
  • O projektowanych przepisach, które mają zapobiegać powstawaniu tzw. zatorów płatniczych w gospodarce - była mowa w radiowej Jedynce w audycji przygotowanej przez Marcina Jagiełowicza.
Na zatory płatnicze skarży się większość polskich firm.
Na zatory płatnicze skarży się większość polskich firm.Foto: shutterstock, Talaj

Przyjęty przez rząd projekt ma rozwiązać jeden z najpoważniejszych problemów małego biznesu w Polsce, a termin np. 180 dni na spłatę faktury nikogo nie dziwi.

- Projekt przewiduje sztywny 60 dniowy termin - przypomina Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii.

- Urzędy na spłatę faktury będą miały 30 dni. To zerwanie z praktyką kredytowania swojej działalności przez duże firmy kosztem małych. Te często boją się pójść do sądu - ocenia Kamil Rybikowski ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. 

Ustawa przewiduje, że firma, która nie dostała pieniędzy będzie mogła w ciągu 90 dni od terminu - będzie mogła skorzystać z ulgi w podatku dochodowym.

- Ustawa ma też wprowadzić raportowanie praktyk płatniczych dla dużych firm - mówi Marek Niedużak, wiceminister przedsiębiorczości i technologii.

Ustawa da również nowe uprawnienia prezesowi Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Będzie mógł wejść z kontrolą do największych dłużników. 

Projektem ustawy Sejm może się zająć na pierwszym czerwcowym posiedzeniu.

Marcin Jagiełowicz, ak, NRG


 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zatory płatnicze. Rząd szykuje bat na nie płacących faktur na czas

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 19:33
Jedna z najbardziej wyczekiwanych przez polski biznes zmian w prawie na ostatniej prostej. Ustawą o zatorach płatniczych prawdopodobnie na najbliższym posiedzeniu zajmie się rząd.
rozwiń zwiń