X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Nie słabnie popyt na kredyty mieszkaniowe

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2019 10:40
W kwietniu 2019 r. o kredyt mieszkaniowy zawnioskowało 42,52 tys. osób - o ponad 11 proc. więcej niż rok wcześniej. Średnia kwota kredytu przekroczyła 273 tys. zł - wynika z BIK Indeksu - Popytu na Kredyty Mieszkaniowe.
Popyt na kredyty mieszkaniowe w Polsce nie maleje.
Popyt na kredyty mieszkaniowe w Polsce nie maleje.Foto: shutterstock

BIK Indeks – Popytu na Kredyty Mieszkaniowe wyniósł w kwietniu +16,2 proc. - poinformowało Biuro Informacji Kredytowej BIK Indeksu. Oznacza to, jak wskazano, że w kwietniu 2019 r., w przeliczeniu na dzień roboczy, banki i SKOK-i przesłały do BIK zapytania o kredyty mieszkaniowe na kwotę wyższą o 16,2 proc. w porównaniu z kwietniem 2018 r.

Popyt nadal wysoki

Dodano, że kwietniowy odczyt indeksu jest niższy od marcowego o 10,4 p.p.

- Chociaż w kwietniu 2019 r., wartość indeksu była niższa o 10,4 p.p., w relacji do odczytu marcowego, to wszystkie cztery tegoroczne odczyty zanegowały negatywną obserwację z grudnia 2018 r., kiedy to wartość Indeksu była najniższym odczytem od września 2012 r. - podało BIK.

W kwietniu 2019 r., jak podano, o kredyt mieszkaniowy zawnioskowało 42,52 tys. osób w porównaniu do 38,26 tys. rok wcześniej (wzrost o 11,1 proc.). Natomiast średnia kwota wnioskowanego kredytu mieszkaniowego w kwietniu 2019 r. wyniosła 273,16 tys. zł, tj. o 9,8 proc. więcej niż rok wcześniej - wyliczono.

Jak podkreślił cytowany komunikacie BIK Waldemar Rogowski, główny analityk Biura Informacji Kredytowej, kwietniowa wartość indeksu wynika zarówno ze wzrostu średniej wartości wnioskowanego kredytu, jak i wzrostu liczby wnioskodawców. "16,2-proc. wartość indeksu jest więc efektem połączenia obu tych pozytywnych czynników. Podobne zjawisko mieliśmy już zarówno w marcu, jak i w lutym b.r." - wyjaśnił.

Interesujący rok, rośnie wartość kredytów

- Po czterech miesiącach widać już, co przewidywaliśmy pod koniec zeszłego roku, że rok 2019 na rynku kredytów mieszkaniowych będzie bardzo interesujący. Utrzymuje się zainteresowanie finansowaniem nabycia nieruchomości kredytem bankowym o coraz wyższej wartości - wskazał.

Według niego, wysokie odczyty indeksu za kwiecień br. znajdą odzwierciedlenie w wartości sprzedaży kredytów w maju i czerwcu, bowiem kredyt mieszkaniowy uruchamiany jest w ciągu 1-2 miesięcy od złożenia wniosku kredytowego.

PAP, ak, NRG 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

O ile więcej kredytów mieszkaniowych zaciągamy?

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2017 07:15
W październiku 2017 r. popyt na kredyty mieszkaniowe był o 10,7 proc. wyższy niż rok wcześniej. Zainteresowanie kredytami wciąż rośnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

BIK: więcej wniosków o wyższe kwoty kredytów mieszkaniowych

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2018 14:41
Popyt na kredyty mieszkaniowe wyniósł w styczniu 2018 r. +7,4%. To oznacza, że banki i SKOK-i przesłały do BIK zapytania o kredyty mieszkaniowe na kwotę wyższą o 7,4 % w porównaniu ze styczniem 2017 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zapowiada się najlepszy od dekady rok na rynku kredytów mieszkaniowych

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2018 11:34
Na rynku kredytów mieszkaniowych zapowiada się najlepszy rok bieżącej dekady, gdyż łączna wartość podpisanych w 2018 r. umów na kredyty mieszkaniowe może sięgnąć 56 mld zł - poinformowało w środę Biuro Informacji Kredytowej (BIK).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Raport NBP o kredytach: ostrzejsze kryteria przyznawania

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2019 11:02
Pod koniec ubiegłego roku banki zaostrzyły kryteria udzielania kredytów mieszkaniowych i kredytów dla przedsiębiorstw. Nieco łatwiej było natomiast o kredyt konsumpcyjny. Tak wynika z opublikowanego przez Narodowy Bank Polski opracowania o sytuacji na rynku kredytowym w czwartym kwartale 2018 roku.
rozwiń zwiń