X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

CBOS: Polacy żyją dobrze, ale na większe zakupy muszą oszczędzać

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2019 08:15
30 proc. Polaków ocenia swoje materialne warunki życia jako dobre lub bardzo dobre - wynika z najnowszego badania CBOS. 51 proc. pytanych twierdzi, że pieniędzy wystarcza im na co dzień, ale już na większe wydatki muszą odkładać.
Audio
  • Jak Polacy oceniają swój poziom życia? Dane CBOS-u na ten temat komentowali w radiowej Jedynce eksperci, z którymi rozmawiał Tomasz Matusiak.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: Andrey_Popov/Shutterstock.com

Jak komentowała w radiowej Jedynce Małgorzata Omyła-Rudzka z CBOS - obecnie co trzeci badany może sobie pozwolić na swobodę w gospodarowaniu domowym budżetem. Mniej więcej połowa badanych Polaków deklaruje, że żyje im się średnio, tzn. pieniędzy "wystarcza na co dzień, ale muszą oszczędzać na poważniejsze zakupy".

15 proc. osób deklaruje, że żyje im się skromnie lub bardzo biednie na co dzień i muszą bardzo oszczędnie gospodarować.

Jak mówiła ekspertka, mniej więcej od 2014 roku coraz więcej badanych deklaruje, że żyje im się dobrze lub bardzo dobrze, a coraz mniej obawia się biedy.

Tomasz Rostkowski z SGH skomentował, że obecnie najczęściej mamy taką sytuację, że ludzie, którym sytuacja się poprawiła, to przeważnie osoby, "które nie wykazują się dużą aktywnością zawodową".

Zdaniem eksperta należy zwiększyć aktywność zawodową Polaków i poprawiać efektywność pracy, co wpłynie na poziom zamożności społeczeństwa.

Tomasz Matusiak, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

CBOS: Polacy biedy się nie boją

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2018 14:22
Odsetek osób, które deklarują, że żyje im się dobrze lub bardzo dobrze, jest najwyższy z dotychczasowych. Większość badanych (53 proc.) uważa, że żyje na średnim poziomie, a zdecydowana większość (78 proc.) nie boi się biedy - wynika z badania CBOS-u.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coraz mniej nierówności w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2018 15:35
Wysokość średniej pensji, PKB na mieszkańca czy poziom bezrobocia nie mówią wszystkiego o jakości życia społeczeństwa. Istotna tutaj jest skala nierówności przychodów mierzona według tzw. współczynnika Giniego.
rozwiń zwiń