X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Teresa Czerwińska: podwyższenie prognozy wzrostu PKB przez KE to dobry sygnał dla Polski

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2019 18:50
Polska znalazła się w grupie pięciu krajów członkowskich UE, dla których prognozy wzrostu PKB w latach 2019-2020 skorygowano w górę - skomentowała minister finansów Teresa Czerwińska.
Minister finansów Teresa Czerwińska.
Minister finansów Teresa Czerwińska.Foto: PAP/Marcin Obara

Komisja Europejska podniosła prognozy wzrostu gospodarczego dla Polski na najbliższe dwa lata. W tym roku dynamika PKB ma wynieść 4,2 proc., natomiast w przyszłym ma zwolnić do 3,6 proc. Jeszcze w lutym Komisja przewidywała, że wzrost w Polsce w tym roku zwolni do 3,5 proc., a w 2020 roku - do 3,2 proc.

Jesienią zeszłego roku szacowano, że będzie to odpowiednio 3,7 proc. i 3,3 proc. Najnowsze dane dotyczące 2019 r., choć lepsze niż przed kilkoma miesiącami, nadal oznaczają spowolnienie wzrostu. W ubiegłym roku dynamika PKB wyniosła 5,1 proc.

- Podwyższenie prognozy wzrostu PKB przez Komisję Europejską to dobry sygnał dla Polski. Polska znalazła się w grupie pięciu krajów członkowskich UE, dla których prognozy wzrostu PKB w latach 2019-2020 skorygowano w górę. Zdaniem ekspertów Komisji, Polska w 2019 r. będzie najszybciej rozwijającą się dużą gospodarką unijną - poinformowała w swoim komentarzu Teresa Czerwińska.

Wcześniej do prognozy KE odniósł się premier Mateusz Morawiecki.

- Komisja Europejska podniosła prognozy wzrostu PKB Polski do 4,2 proc. w roku 2019, obniżając swoje przewidywania dla strefy euro. Oznacza to, że nasze PKB będzie rosnąć w tempie trzy razy szybszym niż średnia UE i będziemy drugą najdynamiczniej rozwijającą się gospodarką wspólnoty - napisał premier na Twitterze.

PAP, ak, NRG

Czytaj także

Teresa Czerwińska: wzrost PKB w okolicach 4 procent

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 12:40
Minister finansów uważa, że w tym roku polska gospodarka wzrośnie o około 4 procent. Teresa Czerwińska mówiła o tym podczas zorganizowanego w Warszawie 25-go Forum Bankowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będziemy rozwijać się szybciej, niż przewidywano. KE podniosła prognozę wzrostu PKB dla Polski

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2019 14:36
Polska gospodarka będzie rozwijała się w tym roku szybciej, niż Komisja Europejska przewidywała w lutym. Z opublikowanych w Brukseli wiosennych prognoz wynika, że PKB Polski urośnie o 4,2 proc. - to o siedem dziesiątych punktu procentowego więcej w porównaniu z zimowymi prognozami. Daje to Polsce drugie miejsce w UE, po Malcie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski wzrost gospodarczy na drugim miejscu w UE

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2019 14:44
Polska nadal liderem gospodarczym w Unii Europejskiej. Świadczą o tym prognozy gospodarcze Komisji Europejskiej – ta podnosi je dla Polski na najbliższe dwa lata, jednocześnie obniżając je dla strefy euro. Ze wzrostem 4,2 proc. PKB zajmujemy drugie miejsce w krajach Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń