X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Pendolino coraz popularniejsze. PKP Intercity podało wyniki za I kwartał

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2019 16:40
PKP Intercity, w 3 miesiące przewiozły ponad 10 mln pasażerów - wynika z danych za pierwszy kwartał br., które przedstawiła spółka. Przewoźnik obsłużył o 7 proc. więcej osób niż w analogicznym okresie 2018 roku.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: PKP, materiały prasowe

Spółka podała w komunikacie, że w styczniu, lutym i marcu z pociągów PKP Intercity skorzystało blisko 10,6 mln pasażerów. W analogicznym okresie 2018 r. - było to 9,9 mln osób.

Pasażerowie coraz częściej wybierają Pendolino

Jak poinformowano - pociągi kategorii Express InterCity Premium (EIP) przewiozły w pierwszym kwartale 2019 r. niemal 970 tys. pasażerów, czyli o 9 proc. więcej niż rok temu. Według danych Urzędu Transportu Kolejowego, od stycznia do marca 2019 roku, udział PKP Intercity jako trzeciej co do wielkości spółki na rynku wyniósł 13,28 proc. Kolejnym dowodem silnej pozycji przewoźnika są wyniki pracy przewozowej. Pod tym względem PKP Intercity jest pierwsze w Polsce, mając 48,84 proc. udziału w rynku. Okazuje się, że pasażerowie wybierają coraz częściej pociągi Pendolino.

Spółka podała, że w pierwszym kwartale br. z usług przewoźnika skorzystało o 14 proc. więcej rodzin niż rok wcześniej. Przewoźnik przewiózł także 11 proc. więcej seniorów i 2 proc. więcej studentów. Osób korzystających ze zniżki studenckiej w pociągach PKP Intercity było ponad 1,7 mln, co oznacza, że co szósty pasażer studiuje. Przewoźnik w pierwszym kwartale br. obsłużył również więcej niepełnosprawnych - o 77 proc.

Trasa Warszawa-Kraków najbardziej oblegana

Spółka PKP Intercity poinformowała ponadto, że średnia długość przejazdu każdego pasażera wyniosła 226 km. Porównując cztery kategorie pociągów uruchamianych przez PKP Intercity, w najdalsze podróże Polacy ruszają składami EIP, obsługiwanymi przez składy Pendolino. Średnia długość tych przejazdów wyniosła 348 km. W ciągu trzech pierwszych miesięcy br. pasażerowi najchętniej podróżowali między Warszawą a Krakowem, Gdańskiem, Katowicami i Wrocławiem.

PAP, ak, NRG

Czytaj także

Punktualność na kolei. Jest raport Urzędu Transportu Kolejowego

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 15:15
Punktualność kolejowych przewozów pasażerskich w czwartym kwartale ubiegłego roku wzrosła do 88,5 proc. z 87,4 proc. w trzecim kwartale. O 6,2 tys. spadła liczba pociągów opóźnionych powyżej 5 minut, a ich czas opóźnienia zmalał średnio o prawie 2 minuty - podał Urząd Transportu Kolejowego (UTK).
rozwiń zwiń

Czytaj także

PKP Intercity przygotowane na świąteczny szczyt. "Na najpopularniejszych trasach składy wagonowe będą w razie potrzeby wydłużane"

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2019 08:22
Rozpoczyna się przedświąteczny szczyt wyjazdowy. Spółka PKP Intercity zachęca do podróży koleją i zapewnia, że poradzi sobie z obsługą świątecznych wyjazdów.
rozwiń zwiń