X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Mniej budowlanej mitręgi. Nowe przepisy na przedostatniej prostej

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2019 16:34
Dobiegają końca konsultacje społeczne dotyczące zmian w prawie budowlanym. Mają one skończyć z opasłą biurokracją, uprościć projektowanie domu czy zalegalizować stare samowole a także przyspieszyć i uprościć wiele procedur, bo samej dokumentacji w ciągu pół roku do urzędów trafia 18 milionów stron.
Audio
  • O tym jakie rozwiązania korzystne m.in. dla budujących domy przewidziano w nowym prawie budowlanym, mówiono w radiowej Jedynce w audycji przygotowanej przez Marcina Jagiełowicza.
Znowelizowane prawo budowlane ma ułatwić inwestycje m.in. dotyczące wznoszenia nowych domów jednorodzinnych.
Znowelizowane prawo budowlane ma ułatwić inwestycje m.in. dotyczące wznoszenia nowych domów jednorodzinnych.Foto: pixabay

Do ministerstwa inwestycji i rozwoju trafiają ostatnie opinie dotyczące nowego prawa. To ma być ulga dla budujących dom. Łatwiej ma być podpięcie się pod sieć wodną czy kanalizację.

Mniej o połowę biurokracji

- Dziś na uzyskanie warunków technicznych inwestor może czekać nawet kilka lat - mówi Konrad Płochocki, dyrektor Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Budujący dom po 5 latach będą też mieli pewność, że nikt nie podważy pozwolenia na budowę. Dziś w każdym momencie można stwierdzić jego nieważność

- Nowe prawo ma zmniejszyć o połowę budowlaną biurokrację - mówił na konferencji prezentującej zmiany z prawie budowlanym minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński

Uproszczony ma zostać między innymi projekt budynku, który trzeba przedstawić w urzędzie.

Legalizacja 20-letnich samowoli 

Teraz taki projekt musi zawierać wszystkie szczegóły. Jak wylicza Konrad Płochocki - gdyby urzędnicy mieli rzeczywiście sprawdzać zawarte w nim wyliczenia to musiałyby zatrudniać co najmniej 10 razy więcej osób.

Nowe prawo ma też zezwolić na legalizację co najmniej 20-letnich - samowoli budowlanych.

Abolicja ma być darmowa. Jedynym obowiązkiem będzie złożenie do nadzoru budowlanego zawiadomienia o zakończeniu budowy z kilkoma załącznikami.

Marcin Jagiełowicz, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak