X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Majowy rynek kwiatów w rozkwicie. Komunie i śluby nakręcają sprzedaż

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2019 12:29
Maj to miesiąc, w którym odbywają się komunie, a także jest wiele ślubów. Najczęściej kupowane są kwiaty cięte o białych, ecru, niebieskich i różowych płatkach. Kwiaty wykorzystywane są do dekoracji kościołów, sal bankietowych, restauracji i domów.
Rośnie popyt na kwiaty w maju, co ma m.in. związek z komuniami i większą liczbą ślubów.
Rośnie popyt na kwiaty w maju, co ma m.in. związek z komuniami i większą liczbą ślubów.Foto: Pixabay

W grupie kwiatów ciętych poszukiwane o tej porze roku są także rośliny o małych kwiatkach, przeznaczenie na wianki, wianuszki, kwiatowa biżuteria, jak niezapominajki, stokrotki, szafirki, konwalie - powiedziała ekspertka rynku Anna Kaszewiak.

Szafirki kosztują 2,50 zł za mały pęczek, konwalia 3 – 3,50 zł za mały pęczek, stokrotki od 2,50 do 3 zł za mały pęczek, niezapominajki 5 zł za pęczek.

Bardzo popularna jest gipsówka (rodzaj rośliny należącej do rodziny goździkowatych, do której zalicza się około 150 gatunków) i zatrwian (roślina o barwnym kwiatostanie używana często do suchych bukietów) - rośliny używane na wianki, wianuszki i do kompozycji oraz bukietów. Za paczkę gipsówki i zatrwianu zapłacimy 60 złotych.

Róża gałązkowa (biała i różowa, długość 50 cm) – kosztuje 3,50 zł za gałązkę, mieczyki - 5 złotych/szt., jaskier 4 złote/szt., lewkonia 2 – 3 zł/szt., bez 2 – 3 złote/gałązka, irys od 1,4 - 1,6/sztukę, peonie od 6 złotych za gałązkę - wyliczała ekspertka.

Równie chętnie kupowana jest zieleń do dekoracji. Liście hosty - to wydatek 10 złotych za paczkę, asparagus pierzasty kosztuje od 50 groszy do 1,40 za gałązkę, asparagus sprengera - od 70 groszy do 1 złotego za gałązkę, asparagus modrzewiowy od 1 do 2,50 za gałązkę, a asparagus Meyera od 1,50 do 2 złotych za gałązkę.

Przy takich okazjach chętnie kupowane są także flower boxy (kwiaty w pudełku) z przeznaczeniem na kompozycje kwiatowe, ceny takich "pudełek" zaczynają się od 5 zł, ale za te najbardziej okazałe trzeba zapłacić nawet kilkadziesiąt złotych.

Ozdobą stołów komunijnych może być kielich z gąbki, który ozdabiamy żywymi kwiatami. Cena takiego kielicha to 70 złotych. Modne są także różnego rodzaju piki, które dokładamy do bukietów, kompozycji. Cena za opakowanie pików komunijnych to 8 – 10 złotych.

PAP, ak, NRG

Zobacz więcej na temat: kwiaty rynek Maj