X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Do PKO BP po preferencyjną pożyczkę na panele fotowoltaiczne

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2019 16:56
PKO Bank Polski wystartował z pożyczką gotówkową, dzięki której można sfinansować zakup i instalację paneli fotowoltaicznych do kwoty 50 tys. zł. To krok na drodze do realizacji programu Energia plus, którego celem jest zapewnienie polskim rodzinom, MŚP i JST energetycznej niezależności.
Ekopożyczka PKO BP ma być wsparciem m.in. dla osób fizycznych chcących instalować urządzenia fotowoltaiczne.
Ekopożyczka PKO BP ma być wsparciem m.in. dla osób fizycznych chcących instalować urządzenia fotowoltaiczne.Foto: Pixabay.com

– Brak powszechnie dostępnych instrumentów finansowych wspierających inwestycje gospodarstw domowych w mikroinstalacje fotowoltaiczne był jednym z głównych utrudnień w dostępności do instalacji zmniejszających comiesięczne obciążenia budżetów domowych i poprawiających jakość środowiska, w którym żyjemy. Cieszę się, że PKO Bank Polski, dysponujący siecią blisko 1100 oddziałów i 500 agencji w całej Polsce, wypełnia tę lukę. Warto przy tej okazji dodać, że rządowy zespół wypracował rozwiązania dające możliwość korzystania przez przedsiębiorców z identycznych ułatwień w instalowaniu mikroinstalacji fotowoltaicznych, którymi dysponują obecnie gospodarstwa domowe – powiedziała minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

– W 2016 r. wprowadziliśmy rozwiązania ułatwiające rozwój mikroinstalacji fotowoltaicznych, dzięki czemu rynek ten zaczął się w Polsce dynamicznie rozwijać. Wprowadzenie dodatkowych uregulowań wzmacniających rozwój mikroinstalacji fotowoltaicznych, które zostały wypracowane w ramach prac Międzyresortowego Zespołu pod przewodnictwem Pani Minister Emilewicz przyczyni się do dalszego zdynamizowania rozwoju instalacji prosumenckich. Proponowane narzędzia finansowe takie jak długoterminowa Ekopożyczka skierowana do klientów PKO BP z pewnością zwiększy ilość gospodarstw domowych korzystających z możliwości zainstalowania własnej elektrowni słoneczne – wskazał wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, odpowiedzialny w Ministerstwie Energii za odnawialne źródła energii.

– PKO Bank Polski wspiera rozwój polskiej gospodarki i aktywnie włącza się w ważne dla niej procesy. Zależy nam, aby Polska była krajem nowoczesnym oraz aby była przyjaznym miejscem do życia. Doświadczenia największych ośrodków technologicznych na świecie pokazują, że rozwój nowoczesnych technologii musi iść w parze z dbałością o środowisko naturalne, bo tylko w takich warunkach najlepsi w swoich dziedzinach specjaliści będą chcieli osiedlać się i pracować nad innowacyjnymi rozwiązaniami. Pożyczka gotówkowa na zakup i instalację paneli fotowoltaicznych to krok w tym kierunku – ocenił Zbigniew Jagiełło, prezes zarządu PKO Banku Polskiego.

Ekopożyczka to nowy produkt PKO Banku Polskiego na zakup urządzeń fotowoltaicznych. Oferta obejmuje finansowanie, do 50 tys. zł, zarówno kosztów zakupu paneli słonecznych, jak również ich montażu. Oprocentowanie kredytu to 4,99 proc., prowizja wynosi 0,99 proc. Aby skorzystać z tak preferencyjnych warunków cenowych, wystarczy w ciągu trzech miesięcy od uzyskania finansowania przedstawić dokumenty potwierdzające zakup i montaż urządzeń za co najmniej 85 proc. kwoty pożyczki. Panele słoneczne mogą być zamontowane niezależnie od źródeł ciepła nowej generacji i pozwalają na znaczące zwiększenie niezależności energetycznej budynku.

Dodatkowo od 2019 r. wydatki na termomodernizację budynków jednorodzinnych można, w ramach ulgi termomodernizacyjnej, odliczyć od dochodu. Pożyczka może być spłacana nawet przez 10 lat, co w połączeniu z ulgą podatkową powoduje, że gospodarstwa domowe będą mogły zmniejszyć poziom swoich miesięcznych wydatków na zakup energii elektrycznej.

Bank ma już w swojej ofercie kredyty termomodernizacyjne dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. Wspólnie z PKO Bankiem Hipotecznym przystąpił również do projektu, który ma na celu stworzenie wystandaryzowanych, ogólnoeuropejskich rozwiązań dla kredytów hipotecznych udzielanych na finansowanie mieszkań i domów uwzględniających energooszczędne rozwiązania.

Ekopożyczka to niejedyny produkt w ofercie banku, mający wspierać ekologiczne rozwiązania w budownictwie mieszkaniowym. PKO Bank Polski od wielu lat udziela kredytów inwestorskich NASZ REMONT z premią termomodernizacyjną oraz premią remontową z BGK. Kredyt ten umożliwia spółdzielniom mieszkaniowym lub wspólnotom mieszkaniowym uzyskanie bezzwrotnej pomocy ze środków budżetu państwa w postaci premii termomodernizacyjnej albo premii remontowej z przeznaczeniem na spłatę 20 proc. kwoty kredytu. 

W kwietniu PKO Bank Polski i PKO Bank Hipoteczny jako pierwsze instytucje finansowe w Polsce przystąpiły do pilotażowego projektu Energy Efficient Mortgages (EEM).Projekt ma na celu stworzenie wystandaryzowanych, ogólnoeuropejskich rozwiązań dla energooszczędnych kredytów hipotecznych udzielanych na finansowanie mieszkań i domów uwzględniających energooszczędne rozwiązania.

PAP, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak