X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Ekonomia współdzielenia zmieniła tradycyjny rynek usług, ale budzi coraz więcej kontrowersji

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2019 08:55
Sharing economy - czyli ekonomia współdzielenia to zjawisko, z którym spotykamy się na codzień, gdy za pomocą aplikacji korzystamy wspólnie z miejskiego roweru albo hulajnogi elektrycznej czy pożyczamy od sąsiada np. garnitur.
Audio
  • Na czy polega ekonomia współdzielenia i jak zmieniła ona rynek tradycyjnych usług? O tym była mowa w audycji na antenie radiowej Jedynki. (Marcin Jagiełowicz)
Aplikacja i usługi przewozowe firmy Uber stały się symbolem ekonomii współdzielenia.
Aplikacja i usługi przewozowe firmy Uber stały się symbolem ekonomii współdzielenia.Foto: shutterstock/Mr.Whiskey

Jak powiedział w radiowej Jedynce Aleksander Łaszek - główny ekonomista Fundacji Forum - niektórzy starają się określać ekonomię współdzielenia jako coś niekomercyjnego, choć tak w wielu wypadkach wcale nie jest.

Nową skalę temu zjawisku, które istnieje już od lat nadały aplikacje, zwłaszcza mobilne, dzięki którym dużo łatwiej jest znaleźć dwie zainteresowane strony i skojarzyć popyt z podażą.

Aplikacje - mówił ekspert - zmniejszyły radykalnie koszt szukania danej usługi i stworzyły nowy rynek, choć jednocześnie zachwiały kondycją finansową tradycyjnych branż, jak hotelarska czy taksówkowa.

Marcin Jagiełowicz, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak