X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Podpowiadamy sposoby na tańszy prąd

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 12:50
Najprostszą metodą cięcia rachunków za prąd jest lepsze dopasowanie taryfy. Najpopularniejsza - G11, jest najlepsza jeśli zużycie prądu jest podobne w ciągu całej doby - radzą eksperci.
Audio
  • O różnych metodach "cięcia" rachunków za prąd - była mowa w audycji na antenie radiowej Jedynki przygotowanej przez Marcina Jagiełowicza.
Przed zmianą dostawcy prądu warto upewnić się czy rzeczywiście jego oferta jest tańsza od tej, którą mamy.
Przed zmianą dostawcy prądu warto upewnić się czy rzeczywiście jego oferta jest tańsza od tej, którą mamy.Foto: Pixabay

- W przypadku gdy dom stoi pusty w ciągu dnia, korzystniejsza może się okazać taryfa G12 - radził w radiowej Jedynce Kamil Pluskwa-Dąbrowski, prezes Federacji Konsumentów.

- Przed zmianą sprzedawcy warto upewnić się czy rzeczywiście jego oferta jest tańsza. W tym roku podwyżki cen prądu zostały powstrzymane rządowymi dopłatami, ale nie ma gwarancji, że zostaną utrzymane za rok gdy budżet będzie dużo bardziej napięty - mówił Bartłomiej Derski z portalu Wysokie Napięcie.

Sposobem zmniejszenie rachunków za prąd może okazać się np. wymiana żarówek na energooszczędne. 

Najwięcej energii zużywa jednak ogrzewanie domu. Warto zastanowić się na przykład nad termomodernizacją. Dofinansowanie na panele słoneczne można otrzymać z programu "Czyste Powietrze".

Należy także rozważyć alternatywne źródła ogrzewania - w grę wchodzi gaz, ale też coraz bardziej popularne pompy ciepła.

Marcin Jagiełowicz, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Od czego zależy cena prądu? Większość kosztów to podatki

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2018 08:12
Prąd drożeje na rynkach hurtowych w całej Europie. Okazuje się jednak, że w cenie, którą za niego płacimy regulując np. rachunek za energię elektryczną - większość kosztów stanowią różnego rodzaju podatki, jak również te związane np. z prawami do emisji dwutlenku węgla.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Etykiety mają jasno pokazywać, ile prądu zużywają urządzenia domowe

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 08:10
Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy dotyczącej etykiet energetycznych. Wzór takich etykiet zaproponowała Unia Europejska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Taniej za prąd. Część odbiorców zapłaci o 7,4 proc. mniej z powodu niższej taryfy

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2019 20:11
Od soboty obowiązuje nowa taryfa Enei Operatora, zatwierdzona w marcu przez prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Dystrybutor podał, że obsługiwane przez niego gospodarstwa domowe zapłacą w tym roku ponad 7,4 proc. mniej za dostawę energii elektrycznej.
rozwiń zwiń