X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Wygląd miejsca pracy ma znaczenie. Paprotka na parapecie już nie wystarczy

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2019 16:30
Nawet 90 procent czasu przebywamy w zamkniętych pomieszczeniach, takich jak domy czy biura. W miejscu pracy spędzamy ponad połowę swojego życia, zatem niezwykle ważne jest, żeby przestrzeń, w której wykonujemy zadania służbowe, była jak najbardziej przyjazna, czyli także odpowiednio zaprojektowana.
Audio
  • O tym, jak wygląd miejsca pracy wpływa na samopoczucie, ale także na wydajność pracowników - mowa była w audycji w radiowej Jedynce przygotowanej przez Aleksandrę Tycner.
Wygląd biura ma dla pracowników coraz większe znaczenie.
Wygląd biura ma dla pracowników coraz większe znaczenie.Foto: shutterstock.com/ Goran Bogicevic

Pracownicy mają wtedy lepsze samopoczucie, poprawia się jakość i wydajność pracy. Wie o tym coraz więcej firm. A że dziś w dodatku o fachowców na rynku pracy trudno, to, jak już się ich ma, trzeba umiejętnie zatrzymać. Same płace i tak zwane benefity pozapłacowe nie wystarczą.

Open space się znudziły

- Bardzo ważne jest odpowiednie światło, akustyka i powietrze - mówiła w radiowej Jedynce architekt Justyna Smolec, która prowadzi autorskie biuro projektowe.

Kiedy zaczęto projektować biura typu open space, czyli pomieszczenia nie dzielone na wiele pokoi, zapominano o tym.

Projektuje się także inne pomieszczenia, do których pracownicy mogą przejść i się zrelaksować, ale nie chodzi o znany wszystkim pokój socjalny.

Coraz częściej spotyka się w miejscu pracy biurko, które ma regulowaną wysokość.

- Ważną rolę grają kolory. Na przykład salki konferencyjne mogą mieć kolorystykę chłodniejszą, która zachęca do namysłu lub cieplejszą, która bardziej aktywizuje. Do biur masowo wprowadza się dziś roślinność. Paprotka na parapecie czy nawet palma w gabinecie dyrektora to obecnie mało - mówi Halina Kamińska, architekt krajobrazu.

Miejsce pracy ma znaczenie

Bardzo ważna jest estetyka i kontakt z naturą.

Pracodawcy mają dużą świadomość tego, że najcenniejszym zasobem firmy jest jeszcze wciąż człowiek - mówią architektki - i to, co robią nie traktują jako kosztu, ale jako inwestycję.

Według raportu „Szczęście w pracy Polaków” prawie połowa badanych przyznała, że miejsce pracy ma równie istotne znaczenie, jak obowiązki, które w niej wykonują.

Aleksandra Tycner, ak, NRG

Zobacz więcej na temat: Aleksandra Tycner praca biuro
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak