X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Przybywa kart płatniczych w naszych portfelach. Padł kolejny rekord

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2019 10:03
Liczba kart płatniczych w Polsce na koniec ubiegłego roku przekroczyła 41 milionów - wynika z danych Narodowego Banku Polskiego. To o ponad 800 tysięcy więcej niż w rekordowym do tej pory trzecim kwartale 2018 roku.
Audio
  • O tym, że Polacy coraz bardziej przekonują się do transakcji bezgotówkowych - mówiono w radiowej Jedynce w audycji opracowanej przez Tomasza Matusiaka.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Glow Images/East News

Raport NBP wskazuje na ciągły wzrost liczby kart z funkcją zbliżeniową.

- Podstawową kategorią kart płatniczych w Polsce są karty debetowe - mówił w radiowej Jedynce Robert Klepacz z NBP i podkreślił, że rynek kart płatniczych w naszym kraju rozwija się bardzo dynamicznie.

Łączna liczba kart debetowych w Polsce wyniosła 32,5 miliona sztuk, to więcej o blisko 600 tysięcy w porównaniu do III kwartału zeszłego roku.

- Polacy przekonali się do transakcji bezgotówkowych - ocenił Włodzimierz Kiciński wiceprezes Związku Banków Polskich.

- Zagubioną lub skradzioną kartę płatniczą trzeba jak najszybciej zastrzec, by nie została użyta przez niepowołane osoby - przypomniał.

Według danych w czwartym kwartale zeszłego roku liczba transakcji przeprowadzonych przy użyciu kart płatniczych wzrosła do blisko 1,5 miliarda.

Tomasz Matusiak, ak, NRG

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak