X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Chinom wojna handlowa nie zaszkodziła. Dobre dane z gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 08:22
Miedź na giełdzie w Londynie zyskuje w reakcji na kolejną serię dobrych danych makro z chińskiej gospodarki. W dostawach 3 miesięcznych miedź drożeje o 0,2 proc. do 6.507,00 USD za tonę - informują maklerzy.
Chińska gospodarka złapała oddech. PKB Państwa Środka odzyskał wigor.
Chińska gospodarka złapała oddech. PKB Państwa Środka odzyskał wigor.Foto: shutterstock

Chińscy statystycy podali, że PKB Chin wzrósł w I kw. 2019 o 6,4 proc. rdr wobec prognoz +6,3 proc. Z kolei produkcja przemysłowa w III wzrosła o 8,5 proc., a szacowano +5,9 proc. Sprzedaż detaliczna wzrosła zaś w III o 8,7 proc. wobec prognozy +8,4 proc.

Odbicie w handlu zagranicznym

Pod koniec ub. tygodnia Chińczycy podali też dobre dane o handlu zagranicznym, gdzie w III w chińskim eksporcie nastąpiło bardzo mocne odbicie. Z kolei akcja kredytowa w marcu w Chinach przekroczyła wszelkie prognozowane poziomy.

Dane makro z Chin - powyżej oczekiwań rynkowych - są na tyle dobre, że wśród inwestorów wzrosły obawy o możliwe zaprzestanie przez chińskie władze dalszego stymulowania gospodarki tego kraju.

- Dane o PKB Chin są tak dobre, że rynek obawia się, iż władze mogą zdecydować o spowolnieniu stosowania dalszych bodźców w gospodarce - skomentował Jia Zheng, trader Shanghai Minghong Investment Management Co.

Ropa znów w górę

Ropa w USA drożeje i zbliża się do najwyższego poziomu od 5 miesięcy - miało być więcej surowca, a tymczasem amerykańskie zapasy ropy spadły o ponad 3 mln baryłek - podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na maj na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 64,48 USD, po zwyżce ceny o 0,67 proc.

Brent w dostawach na czerwiec na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 71,96 USD za baryłkę, po wzroście notowań o 0,33 proc.

Na giełdzie paliw w Szanghaju ropa w dostawach na maj zdrożała o 1,7 proc. do 473,3 juanów za baryłkę.

Mniejsze zapasy ropy

Amerykański Instytut Paliw (API) podał w swoim raporcie, że zapasy ropy w USA, które były do tej pory najwyższe od 2017 r., spadły w ub. tygodniu o 3,1 mln baryłek.

Tymczasem analitycy spodziewali się, że zapasy ropy wzrosły - o 2 mln baryłek. Miał to być już 4. tydzień z rzędu zwyżki zapasów surowca.

W ciągu poprzednich 3 tygodni zapasy ropy w USA wzrosły o ok. 17 mln baryłek i wynosiły 456,6 mln baryłek. 

PAP, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak