X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Senacka komisja rekomenduje Emeryturę plus bez poprawek

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2019 15:20
Senacka komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej zarekomendowała przyjęcie bez poprawek programu Emerytura plus. Uchwalona w ubiegłym tygodniu przez Sejm ustawa przewiduje wypłatę trzynastej emerytury dla wszystkich emerytów i rencistów.
Audio
  • Za przyjęciem ustawy o dodatkowej emeryturze bez poprawek opowiedzieli się senatorowie Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem Ryszarda Majera z PiS procedowana ustawa wychodzi na przeciw oczekiwaniom większości seniorów. (IAR)
  • Mniejszość senacka zaproponowała jedną poprawkę do ustawy. Dotyczy ona kobiet z rocznika 53', które w latach 2008-2012 przeszły na wcześniejszą emeryturę, w wyniku czego mogły stracić nawet kilkaset złotych. Zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z marca tego roku mogą one teraz starać się o bardzo korzystne przeliczenie ich wcześniejszej eme
Obowiązkiem rozpoczęcia tworzenia PPK jest od dziś objętych ponad 4 tysiące firm
Obowiązkiem rozpoczęcia tworzenia PPK jest od dziś objętych ponad 4 tysiące firmFoto: Piotr Latacha/Shutterstock.com

Wyniesie ona 1100 złotych brutto. Oznacza to, że każdy senior otrzyma na rękę 888 złotych i 25 groszy. Świadczenie ma zostać wypłacone w maju. 

Za przyjęciem ustawy bez poprawek opowiedzieli się senatorowie Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem Ryszarda Majera z PiS procedowana ustawa wychodzi na przeciw oczekiwaniom większości seniorów.

Mniejszość senacka zaproponowała jedną poprawkę do ustawy. Dotyczy ona kobiet z rocznika 53', które w latach 2008-2012 przeszły na wcześniejszą emeryturę, w wyniku czego mogły stracić nawet kilkaset złotych. 

Zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z marca tego roku mogą one teraz starać się o bardzo korzystne przeliczenie ich wcześniejszej emerytury. Senator PO Jan Rulewski tłumaczy, że zgłoszona przez niego poprawka ma im to umożliwić.

Ustawą wprowadzającą program Emerytura Plus Senat zajmie się na rozpoczynającym się jutro posiedzeniu. 

IAR, ak, NRG

Zobacz więcej na temat: emerytura ustawa Senat Sejm
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piątka PiS w Sejmie. Dziś o Emeryturze plus

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 08:40
Sejm zbiera się, by przyjąć m.in. ustawę o Emeryturze plus. Wczorajsze I czytanie projektu ustawy o jednorazowym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów w 2019 r zostało odwołane. Posłowie powrócą do czytania tzw. Programu Emerytura plus dzisiaj.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sejm uchwalił ustawę Emerytura+, "trzynastkę" dla emerytów i rencistów

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 10:57
Emeryci i renciści mają otrzymać w maju jednorazowo 1100 zł brutto (około 888 zł netto) - przewiduje uchwalona przez Sejm ustawa o jednorazowym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów w 2019 roku. Teraz ustawą zajmie się Senat.
rozwiń zwiń