X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Czy będzie reset na linii Chiny-Europa? Unijny biznes coraz częściej postrzega Państwo Środka jako zagrożenie

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 14:12
W Brukseli rusza szczyt poświęcony relacjom Unia Europejska-Chiny. Rozmowy będą dotyczyły m.in. dostępu europejskiego biznesu do chińskiego rynku. Wiadomo już, że nie będzie wspólnej deklaracji mimo, że jeszcze wczoraj ważyły się jej losy.
Audio
  • Co przyniesie szczyt UE-Chiny? O tym w radiowej Jedynce z zaproszonymi ekspertami rozmawiał Marcin Jagiełowicz.
Unia oskarża Chiny o wymuszanie transferu technologii.
Unia oskarża Chiny o wymuszanie transferu technologii.Foto: Gts/Shutterstock.com

Szczyt rozpoczyna się niespełna 2 tygodnie po europejskiej wizycie prezydenta Chin Xi Jinpinga w Europie. Na dzisiejszym szczycie jest premier Li Keqiang.

- Chiny przykładają ogromną wagę do współpracy z Europą - mówił w radiowej Jedynce prof. Bogdan Góralczyk z Uniwersytetu Warszawskiego i dodał, że "Chiny wchodzą do Europy na swoich warunkach" i przejmują najlepsze europejski firmy.

- Europejczycy w tym momencie zorientowali się, że Chińczycy wybierają nam najlepsze srebra rodowe - komentował ekspert.

Chiny zagrożeniem?
 
Unijny biznes coraz częściej postrzega Państwo Środka jako zagrożenie. W niedawnym dokumencie Komisja Europejska po raz pierwszy nazwała Chiny konkurentem - choć w czasach kryzysu chińskie inwestycje witano z otwartymi ramionami.

Niechętnie jednak są widziani za chińskim murem inwestorzy z Europy.

- Pekin w tej sprawie zrobił już pierwszy krok, bo od nowego roku ma wejść w życie ustawa ułatwiająca inwestorom dostęp do chińskiego rynku.

- W niektórych kwestiach jak porozumienie nuklearne z Iranem, wojna celna czy zmiany klimatyczne Pekin zbliżają się do Brukseli - skomentował Piotr Wołejko z Pracodawców RP.

Nowy Jedwabny Szlak podzielił Unię

Jedną z takich niespodzianek było poparcie jakiego Nowemu Jedwabnemu Szlakowi udzieliły ostatnio Włochy. Pomysł nie cieszy się jednak powszechnym poparciem w Unii.
 
Chiny są drugim partnerem handlowym Unii. W 2017 roku wartość wymiany towarów i usług wyniosła ponad 570 mld euro.

Marcin Jagiełowicz, ak, NRG


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chińska gospodarka dostała zadyszki. Świat to odczuwa

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 20:40
Chiny świętują nowy rok. Pytanie, czy będzie to rok gospodarczo szczęśliwy. Z jednej strony, co prawda rola w globalnej gospodarce Państwa Środka cały czas rośnie, z drugiej jednak są powody do niepokoju, bo gospodarka chińska ostro hamuje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włochy na Nowym Jedwabnym Szlaku. Jest wstępne porozumienie

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2019 12:10
Ministrowie rządów Chin i Włoch w obecności prezydenta Xi Jinpinga i premiera Włoch Giuseppe Contego podpisali w Rzymie memorandum, które będzie podstawą zakrojonej na szeroką skalę współpracy gospodarczej i wymiany handlowej. Wartość zawartych umów bilateralnych szacuje się na 20 miliardów euro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Guzy: Chiny chciałyby, żeby Włochy stały się dla nich bramą wjazdową do Europy

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2019 20:25
- Chiny budują porozumienia gospodarcze gdzie się da. Inicjatywą współpracy z azjatyckim gigantem są zainteresowane nie tylko Włochy, ale też państwa naszego regionu - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Guzy, szef działu zagranicznego Polskiej Agencji Prasowej.
rozwiń zwiń