X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

OSE Gdańsk: do 2022 r. większość Polaków z dostępem do gazu

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 12:50
Polska Spółka Gazownictwa z grupy PGNiG realizuje program zwiększenia dostępności do sieci gazowej w Polsce. Pełniący obowiązki prezesa PSG Marian Żołyniak przypomniał podczas VII Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego w Gdańsku, że zgodnie ze strategią firmy do 2022 roku 90 procent Polaków będzie miało dostęp do gazu.
Audio
  • P.o. prezesa PSG Marian Żołyniak powiedział podczas VII Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego w Gdańsku, że do 2022 roku 90 procent Polaków będzie miało dostęp do gazu. (IAR)
  • P.o. prezesa PSG Marian Żołyniak podczas VII Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego w Gdańsku, mówi na czym polega gazyfikacja wyspowa. (IAR)
Coraz więcej Polaków ma dostęp do gazu ziemnego.
Coraz więcej Polaków ma dostęp do gazu ziemnego.Foto: Steve Humphreys /Shutterstock.com

Marian Żołyniak wyjaśnił, że przyspieszenie programu jest możliwe między innymi dzięki gazyfikacji wyspowej, kiedy czas realizacji inwestycji skraca się do 7-8 miesięcy.

- Gazyfikacja wyspowa to gazyfikacja przez stacje LNG. Mając terminal w Świnoujściu można dostarczyć gaz skroplony do takiej stacji - powiedział Marian Żołyniak. 

Do 2022 roku zostanie zbudowanych 77 stacji regazyfikacyjnych. Pozwolą one na uzyskanie dostępu do gazu ziemnego mimo braku gazociągów przesyłowych w danym regionie. 

Koszt programu przyspieszenia inwestycji w sieć gazową to 7 i pół miliarda złotych.

Podczas OSE Gdańsk 2019 spotykają się przedstawiciele kluczowych instytucji odpowiedzialni za bezpieczeństwo energetyczne i gospodarcze kraju, politycy, ekonomiści oraz przedstawicieli świata biznesu i nauki - aby rozmawiać o zabezpieczeniu polskiej gospodarki, w szczególności jej strategicznych sektorów pod kątem ryzyk wynikających z sytuacji międzynarodowej oraz polityki unijnej.

Patronem VII Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego jest Polskie Radio 24.

IAR, ak, NRG

Zobacz więcej na temat: gaz ziemny gaz inwestycje
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rosja uniezależniona od Unii i jednocześnie uzależniająca od swojego gazu

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 21:15
W najnowszej odsłonie magazynu "Spojrzenie na Wschód" rozmowa o tym, jak Rosja uniezależniając się od tranzytu przez Unię Europejską, jednocześnie robi wszystko, by uzależnić od swojego gazu państwa członkowskie. Jak długo w tych działaniach będą pomagali jej Niemcy? – W niektórych kręgach niemieckiej polityki istnieje poczucie, że historyczną powinnością jest dogadywanie się z Rosją – powiedziała dr Agnieszka Łada z Instytutu Spraw Publicznych.
rozwiń zwiń