X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Dzięki IKZE zapłacimy mniejszy podatek

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 09:10
Osoby, które w roku podatkowym dokonywały wpłat na IKZE (indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego), mogą odliczać poniesione przez siebie wydatki od uzyskanego dochodu.
Audio
  • W Polskim Radiu 24 Michał Krakowski analityk Notus Finanse wyjaśniał, jakie są zalety oszczędzania pieniędzy na indywidualnych kontach zabezpieczenia emerytalnego. (Justyna Golonko)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Jak wyjaśniał w Polskim Radiu 24 Michał Krakowski analityk Notus Finanse - dzięki temu zapłacimy mniejszy podatek. 

Rozliczając rok 2018 w odpowiedniej rubryce musimy wpisać jaka wpłaciliśmy na IKZE. Maksymalny limit wynosił nieco ponad 5,3 tysiąca złotych. Jeśli wpłaciliśmy mniej musimy wpisać wpłaconą kwotę.

Z ulgi mogą skorzystać także te osoby, które płacą podatek liniowy. Zainteresowanie IKZE systematycznie rośnie - mówił ekspert i podkreślił, że jest to instrument, który zachęca nas do regularnego oszczędzania, a wymierną korzyścią jest zaoszczędzenie na podatku i dodatkowych gromadzenie środków na przyszłą emeryturę.

Justyna Golonko, ak, NRG

Czytaj także

Dlaczego potrzebujemy oszczędności emerytalnych?

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2017 13:13
Upowszechnienie dodatkowego oszczędzania na emeryturę podniesie wysokość przyszłych emerytur, zwiększy dostępność kapitału finansującego rozwój polskich przedsiębiorstw i długoterminowych inwestycji oraz ograniczy zależność polskiej gospodarki i giełdy od kapitału z zagranicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

IKZE

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2017 09:00
IKZE, czyli Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego, to forma dobrowolnego oszczędzania na emeryturę w ramach III filaru, powiązana z ulgami podatkowymi. Funkcjonuje od 2012 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ile odliczyć od podatku mogą oszczędzający na emeryturę?

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2017 15:00
Przy założeniu maksymalnej wpłaty na IKZE odliczenie w tym roku może wynieść ponad 1,6 tys. zł przy dochodach opodatkowanych według 32-proc. stawki PIT.
rozwiń zwiń

Czytaj także

IKE i IKZE: ostatni dzwonek na skorzystanie z ulg w tym roku

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2017 18:45
Właściciele Indywidualnych Kont Emerytalnych, czyli IKE, oraz Indywidualnych Kont Zabezpieczenia Emerytalnego, czyli IKZE, mają ponad tydzień, aby wykorzystać tegoroczny limit wpłat.
rozwiń zwiń