X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Strajk nauczycieli. Czy można przyjść z dzieckiem do pracy? Część pracodawców zgadza się

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 11:30
Rodzice, których dzieci nie poszły do szkoły albo przedszkola z powodu strajku nauczycieli, mają kilka możliwości zapewnienia im opieki.
Audio
  • Jak zapewnić dziecku opiekę na czas strajku nauczycieli? Więcej na ten temat w radiowej Jedynce w audycji opracowanej przez Aleksandrę Tycner.
Niektórzy pracodawcy zgodzili się, by pracownicy przychodzili z dziećmi do pracy.
Niektórzy pracodawcy zgodzili się, by pracownicy przychodzili z dziećmi do pracy.Foto: Pixabay

- Możliwości takie przewiduje Kodeks pracy - mówił w radiowej Jedynce Tomasz Lasyk, radca prawny w kancelarii Deloitte Legal.

- Uprawnienie do skorzystania z zasiłku opiekuńczego przysługuje rodzicom dzieci do lat ośmiu - przypomniał.

- Gdy dzieci mają więcej niż osiem lat, jest większy problem - zauważyła radca prawny Anna Skuza z tej samej kancelarii.

Dodała, że w przypadku dzieci starszych - rodzice dysponują tylko sześcioma dniami wolnymi - dwoma opieki nad dzieckiem oraz urlopem na żądanie, które przysługują w wymiarze do 4 dni w roku kalendarzowym.

Niektórzy pracodawcy zgodzili się, by pracownicy przychodzili z dziećmi do pracy. Część samorządów organizuje także zajęcia dla dzieci.

W wielu szkołach uczniami zajmują się w świetlicach katecheci. We wszystkich rozwiązaniach sprawą nadrzędną musi być zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom.

Aleksandra Tycner, ak, NRG


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak