X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Wiedzą, ale nie korzystają bo się boją. Na badania i rozwój polskie firmy wydają mniej niż zagraniczna konkurencja

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2019 12:50
80 procent polskich przedsiębiorców deklaruje że zna dostępne formy wspierania działalności innowacyjnej, na przykład ulgę na badania i rozwój. Jednak 8 na 10 z nich z niej nie korzysta.
Audio
  • Dlaczego polskie firmy tak słabo korzystają z różnego rodzaju ulg na badania i rozwój? Więcej na ten temat w audycji na antenie radiowej Jedynki przygotowanej przez Aleksandrę Tycner.
Polsce przedsiębiorcy słabo wykorzystują ulgi, które można otrzymać na badania i rozwój.
Polsce przedsiębiorcy słabo wykorzystują ulgi, które można otrzymać na badania i rozwój.Foto: Pixabay

- Nie oznacza to, że firmy nie prowadzą działalności innowacyjnej - wyjaśniał w radiowej Jedynce Paweł Podsiedlik z firmy KPMG.

Robi tak połowa naszych przedsiębiorców, którzy skupiają się jednak przede wszystkim na rozwijaniu i polepszaniu produktów i usług.

Na badania i rozwój polskie firmy wydają zdecydowanie mniej niż przedsiębiorstwa w innych krajach.

- Ulga na badania i rozwój jest bardzo korzystnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców - zachęcała Magdalena Flis, doradca podatkowy, współpracujący z TaxCare.

- Przedsiębiorcy rzadko po nią sięgają, bo się jej boją. Narzekają m.in. na zmienność i niestabilność przepisów, więc wolą nie korzystać z ulg - dodała.

Potwierdzają to badania przeprowadzone przez KPMG. 19 procent firm obawia się też reakcji rynku na efekty prowadzonej działalności innowacyjnej.

Według danych Eurostatu, w 2017 roku Polska przeznaczyła nieco ponad 1 procent PKB na badania i rozwój, natomiast średnia unijna była dwukrotnie większa.

Niski poziom wydatków ma negatywny wpływ na poziom innowacyjności polskiej gospodarki i może stanowić w przyszłości przeszkodę w dalszym rozwoju polskich firm.

Aleksandra Tycner, ak, NRG


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska na innowacyjnym dorobku

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2017 20:03
Mimo, że mamy dobrych specjalistów, sporo krajowych i unijnych pieniędzy, to jednak w rankingach innowacyjności Polska nadal plasuje się na szarym końcu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego małe firmy nie inwestują w badania i rozwój?

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2017 17:20
Innowacyjna gospodarka, innowacyjne technologie - słowo innowacje jest dolepiane dziś do wszystkiego i odmieniane przez wszystkie przypadki. Niestety, często niewiele z tego wynika.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będzie 1 mld zł na wsparcie innowacji. To pomoże Polsce awansować z szarego końca rankingów innowacyjności?

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2017 19:10
1 mld zł - takim budżetem będzie dysponować nowy międzyresortowy program wspierania innowacji – Infostrateg. Rozpoczęcie prac nad jego powstaniem ogłosił w środę, 31 maja, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin podczas inauguracji konferencji Impact'17 w Krakowie. Czy projekt ten pomoże Polsce w przyszłości awansować z szarego końca rankingów innowacyjności, na którym nasz kraj znajduję się obecnie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łatwiej będzie prowadzić działalność innowacyjną w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017 20:57
Likwidacja lub ograniczenie barier w prowadzeniu działalności innowacyjnej oraz podniesienie atrakcyjności podatkowych instrumentów wsparcia działalności innowacyjnej w Polsce - takie mają być skutki ustawy, którą w środę bez poprawek zaakceptował Senat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska daleko w rankingach innowacyjności. NIK o przyczynach

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2018 14:18
Udzielana pomoc publiczna nie wpływa w zauważalny sposób na podwyższenie innowacyjności polskiej gospodarki, a środki finansowe zamiast na projekty o wysokim potencjale innowacyjnym zbyt często przeznaczane są na przedsięwzięcia o znikomym znaczeniu dla gospodarki - stwierdza NIK w specjalnym raporcie obejmujacym lata 2011-2016.
rozwiń zwiń