X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Od przyszłego roku Twój e-PIT także dla prowadzących działalność gospodarczą

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2019 12:40
Objęcie monitoringiem przewozów, m.in. oleju opałowego i LPG zapowiedział pełnomocnik ministra finansów ds. informatyzacji Przemysław Koch. Poinformował również, że od 15 lutego z usługi Twój e-PIT, która pozwala automatycznie rozliczyć podatek przez urząd skarbowy, skorzystało już ok. 3,8 mln podatników.
Brak stabilności - to główna bolączka polskiego systemu podatkowego, twierdzi zgodnie większość ekspertów.
Brak stabilności - to główna bolączka polskiego systemu podatkowego, twierdzi zgodnie większość ekspertów.Foto: Pixabay

Przemysław Koch powiedział podczas konferencji "Cyfryzacja polskiej gospodarki", że w przyszłym roku usługa Twój e-PIT zostanie rozszerzona o osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą.

- Mogę spokojnie powiedzieć, że rozpoczęliśmy rewolucję podatkową. Rewolucję w podatkach, gdzie rozliczenie podatku jest banalnie proste - podkreślił.

Zaznaczył, że Twój e-PIT to tylko etap w cyfryzacji fiskusa.

- W naszym harmonogramie zatwierdzonym przez kierownictwo MF mamy już m.in. zaplanowane: wdrożenie centralnego systemu poboru podatku Poltax plus, wdrożenie modelu rozliczania należności podatkowych w oparci o indywidualne rachunki wystawione dla każdego podatnika w Polsce - poinformował pełnomocnik.

Dodał, że planowane jest wdrożenie listy rzetelnych podatników, tzw. white list.

- Wdrażamy także kolejną odsłonę rozwiązania SENT, w ramach której będziemy monitorować przewozy i zakupy kolejnych towarów wrażliwych, m.in. leków, LPG i oleju opałowego - powiedział Przemysław Koch.

PAP, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak