X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Jak bezpiecznie przekazać 1 proc. podatku przez e-pit?

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2019 17:10
W tym roku duża część podatników może już rozliczać się z fiskusem na platformie e-pity, co znakomicie ułatwia im życie. Z drugiej strony w takim wypadku należy baczniejszą uwagę zwracać na przekazywanie jednego procenta na organizacje pożytku publicznego. Resort finansów ostrzega też przed fałszywymi stronami do składania e-pitów.
Audio
  • Jak za pomocą usługi Twój e-pit przekazać bezpiecznie 1 proc. podatku na organizacje pożytku publicznego - mówiono w radiowej Jedynce w audycji przygotowanej przez Aleksandrę Tycner.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

- Rolą fundacji i stowarzyszeń jest namawianie podatników do przekazywania na ich  rzecz jednego procenta i od  aktywności tych organizacji najwięcej tu zależy - powiedziała Magda Dobranowska-Wittels ze Stowarzyszenia Klon-Jawor i serwisu warszawa.ngo.pl.

Przyznaje, że jeśli jednak podatnik rozlicza się poprzez e-pit, to zmienia się technika przekazywanie tego jednego procenta.

- Jeśli jakaś organizacja utraciła prawo do zbierania jednego procenta, to nie pojawi się w spisie i wówczas można wybrać jakąkolwiek - dodała Dobranowska-Wittels

Według rzecznika Ministerstwa Finansów, Pawła Jurka dzięki e-pitom przekazywanie jednego procenta jest nawet prostsze niż dotychczas.

- Ministerstwo Finansów bardzo zachęca do takiego wspierania organizacji pożytku publicznego - podkreślił Paweł Jurek.

Biorąc pod uwagę, że płace rosną, wkrótce może zostać przekroczona kwota 1 miliarda zł, przekazana na organizacje pożytku publicznego.

Rezerwa jeszcze jest - bowiem spośród tych osób, które płacą podatek, organizacje pożytku publicznego zasila 60 procent z nich.

Aleksandra Tycner, ak, NRG

 

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak