X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Rządy Pieniądza". Im większa innowacyjność tym jesteśmy bardziej atrakcyjnym partnerem dla niemieckich firm

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 09:30
Gośćmi audycji "Rządy Pieniądza" w Polskim Radiu 24 byli Piotr Soroczyński główny ekonomista Krajowej Izby Gospodarczej, Grzegorz Maliszewski z Banku Millenium oraz Piotr Arak z Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Jednym z głównych tematów debaty była współpraca polsko-niemiecka, w kontekście podpisanej wczoraj przez oba państwa umowy o długoterminowej strategii przemysłowej, w której dużo miejsca poświęcono innowacyjności.
Audio
  • W audycji "Rządy Pieniądza" w Polskim Radiu 24 - Piotr Soroczyński główny ekonomista Krajowej Izby Gospodarczej, Grzegorz Maliszewski z Banku Millenium oraz Piotr Arak z Polskiego Instytutu Ekonomicznego - komentowali główne wydarzenia z dziedziny gospodarki i finansów. (Cz.1/Anna Grabowska)
  • W audycji "Rządy Pieniądza" w Polskim Radiu 24 - Piotr Soroczyński główny ekonomista Krajowej Izby Gospodarczej, Grzegorz Maliszewski z Banku Millenium oraz Piotr Arak z Polskiego Instytutu Ekonomicznego - komentowali główne wydarzenia z dziedziny gospodarki i finansów. (Cz.2/Anna Grabowska)
Polskie mniejsze i średnie firmy dostrzegają konieczność wprowadzania innowacji, ale często nie mają na  to pieniędzy.
Polskie mniejsze i średnie firmy dostrzegają konieczność wprowadzania innowacji, ale często nie mają na to pieniędzy.Foto: Pixabay

Jak komentował Piotr Soroczyński - choć mamy szeroką współpracę gospodarczą z Niemcami to do tej pory było tak, że Polska wytwarzała to, co Niemcy wymyślili i jesteśmy głównie niemieckim kooperantem, choć to powoli się zmienia Jak dodał - w tej chwili chodzi o to, by we wzajemnych relacjach gospodarczych nastąpiła większa równowaga pod tym względem i większy udział sprzedaży na niemiecki rynek naszych towarów o wartości dodanej.

Według Piotra Araka - Niemcy to nasz najważniejszy partner gospodarczy, ale występują pozataryfowe bariery na tamtejszym rynku dla polskich przedsiębiorców, które preferują niemiecki biznes. Przypomniał, że sprawą konfliktową między oboma państwami jest energetyka a zwłaszcza sprawa rurociągu Nord Stream2.

Zdaniem Grzegorza Maliszewskiego - zmienia się świadomość polskich firm jeśli chodzi o konieczność wprowadzania innowacji i takie porozumienie jak to wczorajsze z Niemcami powinno - zdaniem eksperta - zainspirować nasz biznes, aby zwiększać nakłady na innowacyjność, unowocześniać park maszynowy i awansować w "łańcuchu wartości" by stać się bardziej atrakcyjnym dla zagranicznych partnerów.

Anna Grabowska, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Konsultacje międzyrządowe szansą na przełom w relacjach polsko-niemieckich?

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2018 12:23
Kanclerz Niemiec Angela Merkel wraz z ministrami swojego gabinetu goszczą w Warszawie. Okazją do wizyty są polsko-niemieckie konsultacje międzyrządowe. Rozmowy będą dotyczyć gospodarki, polityki europejskiej i bezpieczeństwa. Na temat bieżących relacji Polski i Niemiec mówili na naszej antenie eksperci ds. polityki międzynarodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polsko-niemieckie konsultacje. "Wiemy kto rządzi Unią Europejską"

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2018 16:42
Kanclerz Niemiec Angela Merkel i premier Mateusz Morawiecki wzięli udział w konferencji prasowej po polsko-niemieckich konsultacjach międzyrządowych w Warszawie. – Kanclerz inaczej rozmawia z Morawieckim niż z Donaldem Tuskiem. Tusk realizował wszystko, na co decydowały się Niemcy – skomentował w Polskim Radiu 24 Adam Borowski, szef warszawskiego klubu "Gazety Polskiej".
rozwiń zwiń