X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Łatwiej będzie kupić ziemię na wsi

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 08:22
Rząd przyjął projekt noweli ustawy o obrocie gruntami rolnymi. Nowe przepisy łagodzą te, które do tej pory utrudniały dostęp do zakupu wiejskich gruntów. Przepisom ustawy nie będzie podlegała ziemia na terenie miast.
Audio
  • O przyjętych przez rząd przepisach, które łagodzą obrót gruntami rolnymi - była mowa w radiowej Jedynce w audycji opracowanej przez Marcina Jagiełowicza.
Dotacje do wapnowania gleb są wypłacane przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Dotacje do wapnowania gleb są wypłacane przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.Foto: Pixabay

Jak mówił w radiowej Jedynce szef resortu rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski - ustawa powstrzymała spekulację na rynku ziemi, ale wymaga zmian, które od początku zakładano.

Dodał, że sami rolnicy wskazywali, że w dotychczasowych przepisach są rozwiązania, które wydają się być nielogiczne.

Jak ocenił minister - chodzi o to, aby ziemia rolnicza pozostawała pod kontrolą państwa, ale - przypomniał - ziemia potrzebna jest dla rozwoju infrastruktury, celów publicznych czy mieszkaniowych.

Według zakładanych zmian teraz ziemię rolną do 1 hektara będzie mógł kupić każdy a nie tylko osoba, która posiada status rolnika indywidualnego. Przepisom ustawy nie będą też podlegały grunty na terenie miast, co może stwarzać większe możliwości dla deweloperów.

Marcin Jagiełowicz, ak, NRG