X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Nadal niskie bezrobocie. W lutym wyniosło 6,1 proc.

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 14:56
Stopa bezrobocia w poprzednim miesiącu (6,1 proc.) w porównaniu do stycznia pozostała bez zmian – poinformowała szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Od 1991 r. nigdy wskaźnik bezrobocia w lutym nie był tak niski – dodała.
Audio
  • Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska mówi o bezrobociu w lutym 2019 r. (Cz.1/IAR)
  • Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska mówi o bezrobociu w lutym 2019 r. (Cz.2/IAR)
W lutym 2019 r. wskaźnik bezrobocia był taki sam jak w styczniu i wyniósł 6,1 proc.
W lutym 2019 r. wskaźnik bezrobocia był taki sam jak w styczniu i wyniósł 6,1 proc.Foto: Shutterstock.com/PORTRAIT IMAGES ASIA BY NONWARIT

Z danych MRPiPS wynika, że pod koniec lutego bez pracy pozostawało w Polsce 1,018 mln osób. To o 5,1 tys. mniej niż w styczniu (o 0,5 proc. mniej). Poziom stopy bezrobocia był o 0,7 pkt. proc. niższy niż w lutym 2018 r.

- Od 1991 r. nigdy wskaźnik bezrobocia w lutym nie był tak niski – zaznaczyła minister Elżbieta Rafalska, komentując najnowsze dane.

Największe spadki procentowe zanotowano w województwach: świętokrzyskim (1,9 proc.), opolskim (1,8 proc.) i w podlaskim (1,8 proc.). W porównaniu z lutym 2018 r. liczba bezrobotnych w ubiegłym miesiącu była niższa o 108,8 tys. osób (spadek o 9,7 proc.).

IAR/PAP, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak