X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Nie ma zamówień na podniebnego giganta. Stanie produkcja

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2019 14:01
Jak poinformował koncern Airbus, w 2021 roku zostanie wstrzymana produkcja największego samolotu pasażerskiego A380. Powodem zaprzestania produkcji jest brak zamówień na ten typ samolotu. Z tego powodu tysiące miejsc pracy w koncernie są zagrożone.
Zaprzestanie produkcji Airbusa A380 spowoduje zwolnienia w kilku zakładach firmy.
Zaprzestanie produkcji Airbusa A380 spowoduje zwolnienia w kilku zakładach firmy.Foto: fot. EEIM/Wikimedia Commons/CC

Do roku 2021 Airbus ma wyprodukować jedynie 14 samolotów A380. Największy ich odbiorca, linie lotnicze Emirates Airline zredukowały swoje zamówienie o 39 maszyn. Zamiast A380 odbiorca z Emiratów Arabskich zamówił mniejsze samoloty A330 i A350.

Brak zamówień

Dalszych zamówień na największy samolot pasażerski świata francusko-niemiecki koncern już nie ma. A380 jest produkowany m.in. w zakładach Airbusa w Hamburgu, w Bremie, Stade i Augsburgu.

Zaprzestanie produkcji tego samolotu pasażerskiego tylko w Niemczech spowoduje likwidację ponad trzech tysięcy miejsc pracy. Władze koncernu zapowiadają, że w ciągu najbliższych tygodni rozpoczną ze związkami zawodowymi rozmowy na temat redukcji zatrudnienia.

Za duży, za drogi

Samolot A380 jest dwupoziomowym, czterosilnikowy samolotem pasażerskim produkowanym przez europejską a w zasadzie francusko-niemiecką firmę Airbus. A380 mieści 555 osób przy podziale na trzy klasy lub nawet 853 przy konfiguracji całej maszyny do standardu klasy ekonomicznej i jest największym samolotem pasażerskim świata.

PAP, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak