X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Czy deglomeracja zatrzyma odpływ kadr do metropolii?

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2019 08:45
Ważne instytucje i urzędy centralne zamiast w Warszawie mogą być w Białymstoku, Radomiu czy Tarnowie. Pomysł deglomeracji, czyli przenoszenia urzędów do mniejszych miast, przedstawił niedawno wicepremier Jarosław Gowin. Teraz jest to także jedno z haseł kampanii wyborczej Roberta Biedronia.
Audio
  • W radiowej Jedynce dyrektor centrum analiz Klubu Jagiellońskiego, Paweł Musiałek, z którym rozmawiała Karolina Mózgowiec - mówił o tym, jakie są główne założenia programu deglomeracji.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Skitterphoto/Pixabay.com

Deglomerację promuje też stowarzyszenie Klub Jagielloński.

Rozwojowe dysproporcje

Jak mówił w radiowej Jedynce dyrektor centrum analiz Klubu, Paweł Musiałek, z którym rozmawiała Karolina Mózgowiec - rozwój Polski przebiega bardzo nierównomiernie, a w ostatnich latach rozdźwięk rozwojowy między dużymi a średnimi miastami zaczął się jeszcze bardziej powiększać.

- Im szybciej rozwija się Polska, tym różnice te są coraz większe - mówił ekspert.

Dodał, ze młodzi ludzie pochodzący z mniejszych miejscowości wyjeżdżają na studia i pozostają już w miastach, gdzie studiowali. Powoduje to wyludnianie się mniejszych miast, a nawet tych większych, takich jak Częstochowa czy Radom. Lekarstwem na to zjawisko ma być właśnie deglomeracja.

Potrzebne zachęty

Łagodniejszą wersją deglomeracji może być np. przenoszenie lub lokowanie firm w małych i średnich miastach. Do tego - mówił gość radiowej Jedynki - potrzebne są zachęty dla przedsiebiorstw.

Karolina Mózgowiec, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak