more_horiz
Gospodarka

MRPiPS: przybywa placówek dla seniorów. Są pieniądze na kolejne

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 12:20
Prawie 250 nowych domów i klubów dla seniorów może powstać dzięki dofinansowaniu z tegorocznej edycji programu Senior Plus - poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.
Audio
  • Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska mówi o programie Senior Plus. (IAR)
  • Wiceminister resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed - mówi o programie Senior Plus. (IAR)
Blisko 250 nowych domów i klubów dla seniorów może powstać dzięki dofinansowaniu z tegorocznej edycji programu Senior Plus - poinformował resort rodziny, pracy i polityki społecznej.
Blisko 250 nowych domów i klubów dla seniorów może powstać dzięki dofinansowaniu z tegorocznej edycji programu Senior Plus - poinformował resort rodziny, pracy i polityki społecznej.Foto: shutterstock

Minister zaznaczyła, że samorządy dostrzegają sytuację demograficzną swojego społeczeństwa i tworzą seniorom warunki do spędzania czasu, miejsca spotkań i realizacji swoich pasji.

Wiceminister resortu Stanisław Szwed dodał, że są jeszcze środki na tworzenie i dofinansowanie kolejnych placówek "Senior Plus".

W 2015 roku w całej Polsce działało niespełna 100 placówek Senior Plus, a na realizację programu przeznaczono 30 milionów złotych. 

W ubiegłym roku na uruchomienie domów i klubów Senior Plus przeznaczono 80 milionów złotych. Jak zaznaczyła minister Rafalska, oprócz nowo powstających istnieje 500 domów i klubów Senior Plus.

Najwięcej miejsc, w których mogą spotykać się seniorzy, jest w województwie mazowieckim, małopolskim oraz śląskim. 

IAR, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak