X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Puls Biznesu": konflikt zabija Modlin

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 08:53
Od półtora roku podwarszawski port lotniczy w Modlinie nie inwestuje, bo nie ma zgody udziałowców. W tym roku może stracić płynność finansową - pisze wtorkowy "Puls Biznesu".
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock,

Jak czytamy w gazecie, lotnisko w Modlinie w zeszłym roku zwiększyło liczbę pasażerów o 5,1 procent, podczas gdy średnia dla wszystkich lotnisk regionalnych wynosiła 15,3 procent.

- Nie rośniemy, bo od półtora roku PPL, nasz udziałowiec, blokuje inwestycje. Już w tym roku możemy mieć problemy z płynnością finansową - tłumaczy Marcin Danił, wiceprezes portu Modlin. Jego zdaniem gdyby nie trudności, to jeszcze w tym roku udałoby się rozbudować terminal, zbudować nowe płyty postojowe i wyremontować dotychczasowe.

Dziennik pisze, że problemem jest umowa lotniska z Ryanairem, jedynym przewoźnikiem operującym z Modlina. Mariusz Szpikowski, prezes PPL, właśnie tę umowę uważa za barierę uniemożliwiającą wydanie zgody na inwestycje. Twierdzi, że umowa, do której PPL nie ma wglądu, jest korzystna dla Ryanaira, ale odstrasza inne linie, dlategorozbudowa Modlina dla irlandzkiego przewoźnika byłaby pomocą publiczną

Więcej - w "Pulsie Biznesu".

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Puls Biznesu, md

Zobacz więcej na temat: lotnisko w Modlinie puls biznesu

Czytaj także

"Dziennik Gazeta Prawna": lotnisko w Modlinie wychodzi na prostą

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2018 11:02
Wygląda na to, że obawy o możliwe tymczasowe zamknięcie lotniska w Modlinie się nie sprawdzą. Port porozumiał się z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej w sprawie budowy nowej wieży kontenerowej dla kontrolerów lotu. O sprawie pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zimowy rozkład lotów lotnisk Chopina i Modlin: wśród nowych kierunków Gatwick, Marrakesz, Amman

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2018 08:35
Ponad 160 tran regularnych i 40 czarterowych przewidują zimowe siatki połączeń lotnisk Chopina i Modlin. Oba lotniska zapowiadaja kilka nowych kierunków lotów, m.in. do Gatwick, Marrakeszu, Ammanu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szybsza odprawa. Stołeczne lotniska z bramkami biometrycznymi

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 15:48
Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera podpisał umowę na dostarczenie w sumie 25 bramek biometrycznych na Lotnisko Chopina i port lotniczy w Modlinie. Dzięki nim pasażerowie będą mogli samodzielnie dokonywać odprawy, przez co cały proces będzie dużo szybszy.
rozwiń zwiń