X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Hasan Rowhani: razem przezwyciężymy problemy gospodarcze

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 10:46
Podczas obchodów 40. rocznicy rewolucji islamskiej prezydent Iranu Hasan Rowhani powiedział, że pomagając sobie nawzajem jego rodacy przezwyciężą problemy gospodarcze spowodowane amerykańskimi sankcjami.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Hasan Rowhani przemawiał do dziesiątek tysięcy Irańczyków zgromadzonych na placu w pobliżu Wieży Wolności w Teheranie.

- Irańczycy doświadczyli i doświadczą gospodarczych trudności, ale przezwyciężymy problemy pomagając sobie nawzajem - zapewnił.

Rowhani dodał, że Iran "nie prosił i nie będzie prosił" o zgodę, by rozwijać swój program rakietowy.

- Będziemy kontynuować naszą ścieżkę i rozwijać wojskową siłę. Wrogowie nigdy nie osiągną swoich szatańskich celów. Będziemy dalej iść tak jak szliśmy przez ostatnie 40 lat" - - podkreślał Rowhani.

Rocznica rewolucji

Co roku obchody rewolucji islamskiej rozpoczynają się 1 lutego dla upamiętnienia dnia, w którym w 1979 roku ajatollah Ruhollah Chomeini witany przez tłumy powrócił do Iranu po 14 latach pobytu na uchodźstwie we Francji, by w swoim kraju objąć funkcję najwyższego przywódcy duchowo-politycznego.

Zaplanowane do 11 lutego obchody, zwane "10 dniami świtu", upamiętniają czas od powrotu ajatollaha do Iranu aż do upadku rządu szacha Mohammada Rezy Pahlawiego, poprzedzonego ogólnokrajowymi protestami oraz starciami części oddziałów wojska z bojownikami rewolucji. Uroczystości rocznicowe odbywają się w Teheranie, a także w wielu irańskich miastach i wioskach. Państwowe agencje irańskie piszą o setkach tysięcy ich uczestników.

40. rocznica rewolucji islamskiej obchodzona jest w czasie, gdy Iran boryka się ze znacznymi trudnościami gospodarczymi. Są one w głównej mierze spowodowane wycofaniem się USA z podpisanego w 2015 roku międzynarodowego porozumienia w sprawie irańskiego programu atomowego, a także wznowieniem w listopadzie 2018 roku amerykańskich sankcji.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, PAP, md

Zobacz więcej na temat: Iran
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Amerykańscy zakładnicy w ambasadzie w Teheranie

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2019 06:00
Grupa radykalnych studentów, za aprobatą ajatollaha Chomeiniego 4 listopada 1979 zajęła ambasadę Stanów Zjednoczonych w Teheranie. 66 uwięzionych w niej pracowników stało się kartą przetargową w stosunkach amerykańsko-irańskich. Zakładnicy powrócili do kraju po 444 dniach - 25 stycznia 1981.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konferencja w Warszawie na temat Bliskiego Wschodu. Netanjahu ma wygłosić główne przemówienie

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2019 11:28
Premier Izraela Benjamin Netanjahu ma nie tylko przyjechać do Polski na spotkanie o Bliskim Wschodzie, ale również wygłosić na nim główne przemówienie. Konferencja odbędzie się 13-14 lutego. Tak twierdzą media izraelskie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

O Iranie w Warszawie. Czy możemy coś zyskać na konferencji bliskowschodniej?

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2019 20:51
Myślę, że żaden inny kraj UE by się na to nie zgodził - powiedziała Magdalena Rigamonti w Polskim Radiu 24 o zaplanowanej w Polsce konferencji bliskowschodniej. Tomasz Wróblewski przekonywał z kolei, że nie ma nic złego w tym, że Amerykanie czują się w Polsce lepiej niż we Francji czy Niemczech. 
rozwiń zwiń