X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Rok 2018 rekordowy dla organizacji pożytku publicznego. Więcej pieniędzy z 1 proc. przekazanego podatku

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 13:05
Już niebawem 15 lutego podatnicy będą mogli rozliczyć się z podatku za 2018 rok. Wielu z nich przekaże przy okazji swój 1 proc. podatku na organizacje pożytku publicznego. Jak pokazują dane Ministerstwa Finansów, z roku na rok Polacy coraz chętniej wspierają takie organizacje.
Audio
  • Rok 2018 był rekordowy dla organizacji pożytku publicznego. Rozliczając się z fiskusem Polacy przekazali na ich rzecz o 100 milionów zł więcej, niż w roku 2017. Więcej na ten temat w radiowej Jedynce w audycji przygotowanej przez Elżbietę Szczerbak.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock, Akira Kaelyn

Rok 2018 był rekordowy dla organizacji pożytku publicznego. Rozliczając się z fiskusem Polacy przekazali na ich rzecz o 100 milionów zł więcej, niż w roku 2017.

Więcej pieniędzy z 1 proc.

- Co ważne, rośnie nie tylko kwota, ale też liczba osób, które chcą przekazać 1 proc. swojego podatku - mówił w radiowej Jedynce Łukasz Karwacki z firmy doradczej PWC.

Tym bardziej, że jeszcze łatwiej niż dotychczas będzie można rozliczyć się z fiskusem, bo to urząd skarbowy przygotuje i rozliczy za nas PIT.

Takich organizacji pożytku publicznego, na które można przeznaczyć 1 proc. podatku jest ok 5 tys. Mają one określone obowiązki.

Ważna transparentność

- Jednym z nich, decydującym o tym czy trafi do nich część naszego podatku, jest transparentność - zwrócił uwagę Rafał Kowalski z portalu ngo.pl.

- Co ważne, warto też wybierać te organizacje działające wokół nas - dodał. 

Około 1/3 z 760 mln złotych przekazanych w zeszłym roku z 1 proc. podatku, trafiła do 5 największych organizacji pożytku publicznego.

Elżbieta Szczerbak, ak, NRG


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak