more_horiz
Gospodarka

Prosta Spółka Akcyjna: ma być szybko i prosto

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 18:40
Gościem audycji "Bardzo Ważny Projekt" w radiowej Trójce, był Mariusz Haładyj - ostatni raz w roli wiceministra technologii i przedsiebiorczości - bowiem został dziś powołany przez premiera na stanowisko szefa Prokuratorii Generalnej. 
Audio
  • W radiowej Trójce w audycji "Bardzo Ważny Projekt" Mariusz Haładyj - wiceminister technologii i przedsiębiorczości, wyjaśniał czym ma być Prosta Spółka akcyjna. (Arkadiusz Ekiert)
Prosta Spółka akcyjna to projekt skierowany głównie w stronę startupów.
Prosta Spółka akcyjna to projekt skierowany głównie w stronę startupów.Foto: Pixabay

Gość wyjaśniał czym ma być Prosta Spółka Akcyjna - której projekt przyjęła dziś Rada Ministrów. Jak mówił Mariusz Haładyj - chodzi o to, aby taką spółkę można było założyć szybko i w prosty sposób a także w ten sam sposób móc ją zlikwidować. Głównie miałoby to dotyczyć podmiotów, które na starcie nie posiadają dużego kapitału - np. startupów.

Do założenia takiej spółki wystarczy 1 złoty. Chodzi również o to - mówił gość - aby polskim inwestorom było łatwiej utrzymać kontrolę nad taką spółką.

Prosta Spółka Akcyjna ma być z założenia prostsza i tańsza w prowadzeniu od tradycyjnej spółki akcyjnej. Najprawdopodobniej spółki takie, po przeprowadzeniu całego procesu legislacyjnego, zaczną działać od marca przyszłego roku.

Arkadiusz Ekiert, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak