X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Znakowanie towarów „wolne od GMO” będzie dobrowolne

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 16:59
Na dzisiejszym posiedzeniu rząd przyjął projekt ustawy o oznakowaniu produktów wytworzonych bez wykorzystania organizmów genetycznie zmodyfikowanych. Projekt reguluje zasady znakowania żywności i pasz jako wytworzonych bez GMO. Nowe przepisy mają wejść w życie od przyszłego roku.
Audio
  • Jak będą oznakowane produkty wytworzone bez wykorzystania organizmów genetycznie zmodyfikowanych? - o tym więcej w audycji na antenie radiowej Jedynki przygotowanej przez Tomasza Matusiaka.
Obowiązek znakowania produktów GMO nakłada prawo Unii Europejskiej.
Obowiązek znakowania produktów GMO nakłada prawo Unii Europejskiej.Foto: Pixabay

Znakowanie towarów „wolne od GMO” będzie dobrowolne. Resort rolnictwa zaleca, by stosowali je producenci i przetwórcy żywności, producenci pasz oraz przedsiębiorstwa sprzedające produkty rolno-spożywcze.

Możliwość wyboru

- Poprzez znakowanie żywności chcemy dać konsumentom możliwość wyboru - powiedziała w radiowej Jedynce Nina Dobrzyńska z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Propozycja ustawy określa cztery rodzaje produktów, jakie miałyby być znakowane etykietą  „wolne od GMO”.

Jednolite oznakowanie

- Oznaczenie żywności będzie jednolitym znakiem graficznym - dodała Nina Dobrzyńska.

Wojciech Petera redaktor naczelny portalu PolskaWieś24.pl przypomniał, że obowiązek znakowania produktów GMO nakłada prawo Unii Europejskiej.

Kontrolą jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych z oznakowaniem „wolne od GMO”, będzie zajmowała się Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych. W zakresie nadzoru nad oznakowaniem „wolne od GMO” w paszach - Inspekcja Weterynaryjna.

Większość Polaków za zakazem

Według badań opinii publicznej, 65 proc. Polaków opowiada się za wprowadzeniem zakazu upraw GMO, zaś niemal 57 procent (56,8 proc). osób, mając wybór, wybrałoby produkt pochodzący od zwierząt karmionych paszą bez GMO.

Tomasz Matusiak, ak, NRG

 

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak