more_horiz
Gospodarka

Koncentracja branży mleczarskiej ma pomóc w walce z konkurencją ze Wschodu

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 12:10
Eksport mleka i produktów mleczarskich w 2018 roku będzie prawdopodobnie na poziomie roku poprzedniego, który był rekordowy. Wówczas wartość eksportu tej branży wyniosła blisko 2,2 mld euro.
Audio
  • W radiowej Jedynce Waldemar Broś, prezes Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich, z którym rozmawiał Dariusz Kwiatkowski - mówił o kondycji polskiego sektora mleczarskiego.
Polski sektor mleczarski ma bardzo dobre wyniki w produkcji i w eksporcie.
Polski sektor mleczarski ma bardzo dobre wyniki w produkcji i w eksporcie.Foto: Pixabay

- Polski sektor mleczarski osiąga bardzo dobre wyniki w produkcji i eksporcie. Ale za wschodnią granicą, rośnie nam mocna konkurencja - wyjaśniał w radiowej Jedynce Waldemar Broś, prezes Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich, z którym rozmawiał Dariusz Kwiatkowski.

- Dalsza koncentracja produkcji w Polsce może pomóc w walce z konkurencją ze wschodu i utrzymaniu wysokiej pozycji polskiego mleczarstwa na europejskim i światowym rynku, jednak na polskim rynku ciągle będzie też miejsce dla mniejszych przetwórni mleka - ocenił Waldemar Broś.

Poza wchłanianiem firm małych przez duże istnieją i inne rozwiązania, pozwalające na efektywną współpracę. Na przykład wspólny handel, a nawet zlecenie przez firmę małą tej większej, produkcji mleka spożywczego, aby móc specjalizować się w innym jeszcze asortymencie i obniżać koszty.

Dariusz Kwiatkowski, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak